Нелеп автогол даде началото на обрат за Болоня в Генуа (видео)

Болоня изкова петата си победна от началото на сезона в Серия "А", след като се добра до обрат и успех с 2:1 като гост на Сампдория. Двубоят започна по перфектен начин за генуезците, които поведоха на "Луджи Ферарис" с гол в седмата минута. Мартен Торсби засече с глава центриране от корнер на Кандрева, с което даде аванс на домакините. В 25-ата минута Орсолини можеше да изравни, но негов удар срещна гредата. Все пак равенството бе възстановено малко преди почивката, когато Васко Реджини си отбеляза автогол, засичайки в собствената си врата центриране от ъглов удар на Орсолини. Ситуацията бе комична, тъй като бранителят на Самп по никакъв начин не бе поставен под напрежение.

В 52-рата минута Болоня стигна до пълен обрат, след като Рикардо Орсолини посрещна глава на далечната греда страхотно центриране на Муса Бароу. След това попадение Самп не успя да реагира, а в добавеното време гредата лиши Болоня от трети гол след удар на Родриго Паласио от границата на наказателното поле.
С този успех Болоня се доближи на точка от днешния си съперник.