Нелеп автогол даде началото на обрат за Болоня в Генуа (видео)

22 ноември 2020 | 18:22 - Обновена
  • копирано
  • 0
Болоня изкова петата си победна от началото на сезона в Серия "А", след като се добра до обрат и успех с 2:1 като гост на Сампдория. Двубоят започна по перфектен начин за генуезците, които поведоха на "Луджи Ферарис" с гол в седмата минута. Мартен Торсби засече с глава центриране от корнер на Кандрева, с което даде аванс на домакините. В 25-ата минута Орсолини можеше да изравни, но негов удар срещна гредата. Все пак равенството бе възстановено малко преди почивката, когато Васко Реджини си отбеляза автогол, засичайки в собствената си врата центриране от ъглов удар на Орсолини. Ситуацията бе комична, тъй като бранителят на Самп по никакъв начин не бе поставен под напрежение.

В 52-рата минута Болоня стигна до пълен обрат, след като Рикардо Орсолини посрещна глава на далечната греда страхотно центриране на Муса Бароу. След това попадение Самп не успя да реагира, а в добавеното време гредата лиши Болоня от трети гол след удар на Родриго Паласио от границата на наказателното поле.

С този успех Болоня се доближи на точка от днешния си съперник.

Емил Аудеро Емил Аудеро1 Лукаш Скорупски28 Лукаш Скорупски
Бартош Бережински Бартош Бережински24 Лоренцо Де Силвестри29 Лоренцо Де Силвестри
Гари Медел17 Гари Медел
86' Рикардо Орсолини  Рикардо Орсолиниизлиза
Никола Сансоне  Никола Сансоневлиза
Муса Бароу  Муса Бароуизлиза
Емануел Винято  Емануел Винятовлиза
79' Джерди Шутен  Джерди Шутенизлиза
Гари Медел  Гари Меделвлиза
Васко Реджиниизлиза Васко Реджини  71'
Якуб Янктовлиза Якуб Янкто
Гастон Рамиресжълт картон Гастон Рамирес
Мортен Торсбижълт картон Мортен Торсби  70'
69' Матиас Сванберг  Матиас Сванбергизлиза
Николас Домингес  Николас Домингесвлиза
Адриен Силваизлиза Адриен Силва  65'
Гастон Рамиресвлиза Гастон Рамирес
52' Рикардо Орсолини  Рикардо Орсолинигол
44' Васко Реджини  Васко Реджиниавтогол
42' Родриго Паласио  Родриго Паласиожълт картон
9' Aaron Hickey  Aaron Hickeyжълт картон