Пирин-64 победи АСТИ-91 в Гоце Делчев и се върна на второто място

22 ноември 2020 | 18:20
  • копирано
  • 0

Пирин-64 (Гоце Делчев) разгроми гостуващия АСТИ-91 с 40:24 (19:15) в последна среща от осмия кръг на мъжкото хандбално първенство. Домакините изковаха успеха със силна игра през второто полувреме, а с актив от 10 точки се върна на второто място във временното класиране. Лидер с пълен актив е Осъм, който вчера се наложи на собствен терен в Ловеч над Добруджа с 48:33 (23:15).

Двубоят в зала "Неврокоп Арена" започна равностойно, като в 19-ата минута резултатът беше 8:8, но това беше и последното изравняване в срещата. След няколко силни минути домакините дръпнаха с 12:9, а след това малко преди почивката авансът им достигна 19:13.

Отлично начало на втората част за "зелените" се оказа ключово за крайната победа. Пирин направи серия от 11:2 и в 46-ата минута вече водеше с 31:19. До финалната сирена домакините дори още увеличиха преднината си, която в края достигна 16 гола.