Уест Хам нанесе осмата загуба на Шефилд Юнайтед (видео)

Кризата в Шефилд Юнайтед продължава, след като тимът на Крис Уайлдър, който бе сензацията на Премиър лийг през миналия сезон, допусна четвърта поредна загуба и общо осмо поражение в първенството от девет изиграни срещи. Този път "остриетата" отстъпиха у дома от Уест Хам с 0:1. Себастиан Але отбеляза единственото попадение с хубав удар в 56-ата минута. С този успех "чуковете" се изкачиха в горната половина на таблицата и вече заемат осмо място във временното класиране. Шефилд Юнайтед остава само с една точка в актива си.

Уайлдър направи три промени в своя състав. Джон Флек се завърна след контузия, след като за последно игра в двубоя с Астън Вила от втория кръг. Итън Ампаду и Оливър Макбърни също стартираха.
Дейвид Мойс заложи на същия състав, който победи Фулъм преди две седмици.
Двата отбора изиграха динамично първо полувреме, в което можеха да вземат аванс, но Рамсдейл и и Фабиански направиха добри спасявания, а един удар с глава на Маколдрик срещна гредата. В тази ситуация обаче щеше да бъде отсъдена засада, дори и да имаше попадение.
В началото на втората част Рамсдейл отново се отличи с добро спасяване след удар на Але. В 56-ата минута именно французинът се озова в прегръдките на своите съотборници, след като с хубав удар от границата на наказателното поле не остави шанс на стража на "остриетата".
В 70-ата минута Але пропусна добра възможност да удвои, а три минути след това Деклан Райс засече с глава центриране от корнер, но топката срещна гредата. 1/4 преди края гредата помогна и на гостите, след като Оли Макбърни бе изведен от Брюстър очи в очи с Фабиански, преодоля го, но след това топката рикошира в страничния стълб.