Радослав Росенов донесе второ злато за България на Европейското първенство по бокс за юноши

Радослав Росенов донесе второ злато за България на Европейското първенство по бокс за юноши до 18 години в Будва (Черна гора). Той се наложи по точки на финала в категория до 60-килограма над руснака Тенгиз Котоян и завоюва трета поредна континентална титла при подрастващите.

Росенов показа сериозна класа и имаше явно превъзходство през по-голямата част от двубоя, но изненадващо съдиите не му присъдиха победата с пълно единодушие. По-рано във вечерната сесия Ясен Радев защити титлата си при 52-килограмовите, след като надделя над украинеца Роман Литвинов също по точки с непълно съдийско единодушие.

В следобедната сесия по-рано днес Красимир Джуров остана със сребърен медал в категория до 56 килограма след загуба на финала от Алексей Шендрик (Русия) с 0:5 съдийски гласа. Бронзови отличия от шампионата пък вече спечелиха Шакир Стоянов (49 кг) и Емирджан Мехмед (69 кг) при юношите и Тала Хабас загуби при 54-килограмовите девойки.

Така България завършва първенството с 2 златни, 1 сребърен и 3 бронзови медала.