Англия

Десетима от Арсенал се спасиха от поражението на "Елънд Роуд" с помощта на гредите (видео)

22 ноември 2020 | 20:30 - Обновена
Лийдс Юнайтед пропусна да победи Арсенал на "Елънд Роуд", след като надигра своя съперник, но не успя да отбележи гол и двубоят завърши при нулево равенство. Домакините нацелиха три пъти гредите, отправиха 25 удара към вратата на Бернд Лено и въпреки че бяха улеснени от факта, че лондончани останаха с човек по-малко в 51-вата минута, не съумяха да стигнат до трите точки. Никола Пепе остави своя отбор в трудна ситуация с много непрофесионално поведение, а Арсенал продължава да изпитва проблеми пред гола и няма попадение от игра вече повече от 7,5 часа футбол.

Калвин Филипс се завърна в състав на домакините след едномесечно отсъствие заради контузия в рамото, а Рафиня започна за първи път като титуляр в Премиър лийг. Родриго, който се възстанови от COVID-19, бe на скамейката за началото.

Микел Артета направи четири промени в сравнение със загубата с 0:3 от Астън Вила. Гранит Джака, Дани Себайос, Джо Уилок и Никола Пепе стартираха за сметка на Елнени, Партей, Сака и Лаказет. Бившият халф на Атлетико е с контузия в бедрото, докато египтянинът е с положителна проба за коронавирус. Домакините доминираха през първото полувреме, като това впечатление се засилваше с напредването на времето. Тимът на Марсело Биелса имаше обичайното за своите мачове надмощие по отношение на контрола върху топката и отправи два точни изстрела, но това не бе материализирано в голов аванс. И двата точни удара бяха отправени от Патрик Бамфорд, но Лено се справи. Гостите можеха малко щастливо да поведат в 22-рата минута, когато Пепе проби отляво и центрира, след което топката "кацна" върху напречната греда.

В 41-вата минута Харисън, който изигра силно първо полувреме, за пореден път проби отляво, след което намери Клих, който имаше шанс да стреля от 15 метра, но топката премина над вратата.

Липсата на гол през това полувреме означаваше, че "артилеристите" не са отбелязвали попадение от игра вече повече от седем часа футбол. Второто полувреме започна лошо за лондончани заради много глупава постъпка на Пепе, който се поддаде на някаква провокация от страна на Алиоски и го удари с глава. След като изгледа повторение на ситуацията след намесата на ВАР, главният рефер показа заслужен червен картон на французина. В 64-тата минута домакините създадоха първата опасност, след като останаха с човек повече. Далас стреля много добре от границата на наказателното поле, насочвайки топката към горния ъгъл, но Лено се намеси подобаващо и спаси. В 77-ата минута Родриго опита интересен изстрел от далечна дистанция, но топката профуча встрани от целта. Няколко минути след това бившият нападател на Валенсия опита същия удар към далечния ъгъл, но този път топката срещна гредата.

В 82-рата минута гостите поискаха дузпа, след като удар на Обамеянг рикошира от крака на Купър, след което срещна и ръката му. Сигнал обаче не последва именно заради рикошета. Шест минути преди края Арсенал стигна до своя шанс да вземе победата, след като Белерин изведе Сака очи в очи с Меслие, но талантът на лондончани не успя да преодолее стража.

В 87-ата минута късметът отново се усмихна на гостите, след като Бамфорд надскочи Холдинг и много добре стреля с глава към далечния ъгъл, но топката пак срещна гредата. В добавеното време за трети път гредата спаси Арсенал. Този път след удар на Рафиня.

Родриговлиза Родриго
57' Джоузеф Уилок  Джоузеф Уилокизлиза
Букайо Сака  Букайо Сакавлиза
51' Никола Пепе  Никола Пепечервен картон
46' Вилиан  Вилианизлиза