Даниел Пеев: Далеч сме от оптималното игрово състояние, но ще се борим с Аркада в реванша

Монтана не успя срещу Аркада

Волейболистите на Монтана отстъпиха на румънския  Аркада (Галац) с 0:3 гейма, в първия мач между двата тима от 1/16-финалите във втория по сила евротурнир – за Купата на ЦЕВ (CEV Cup). Загубата значително намали шансовете на родният тим да продължи напред. Реваншът е на 24 ноември (вторник) от 18:00 часа в монтанската зала „Младост“. Тимът, воден от Даниел Пеев, ще трябва да се бори за чиста победа, за да докара развоя до т.н „Златен гейм“.

Старши треньорът на Монтана Даниел Пеев заяви за BGvolleyball.com, че съперникът е много по-опитен и шансовете са на негова страна, но въпреки това отборът му ще се бори за успех на свой терен.

„В първите два гейма, които загубихме от Аркада, играта вървеше равностойно до 16-17 точка. След това домакините взимаха превес и го запазваха. В третия гейм водихме през цялото време, в края имахме четири точки преднина 21:17 . За жалост след това не успяхме да се справим добре в посрещане. Това изравни играта, а в решителните моменти загубихме, тъй како не успяхме да реализираме  една- две важни ситуации. Но като цяло от гейм на гейм  нивото ни се повишаваше и бяхме най-близо в третата част до успех. В крайна сметка румънците са по-силният отбор, имат в състава си по-опитни играчи. Докато в нашия състав имаме млади играчи, а за една част от тях това е дебют на международна сцена.“

„Като цяло имаме проблеми в стабилизиране на играта за цял мач. Имали сме малко мачове досега и това се отразява. Много далеч сме от оптимално игрово състояние. Макар и да сме тренирали два месеца, нямаме изиграни много мачове, а те дават това предимство. Надявам се състоянието ни постепенно да се подобрява. Все още имаме много резерви на сервис, в момента това не е оръжието, което трябва да бъде. Като няма сервис другото нещо е сайд-аут, който не е зле, но трябва да се вдигне и там нивото.  Сервисът е ясен показател за добрата форма на състезателите, но явно в момента те нямат спокойствието да го бит с по-голяма ефективност.“

„Въпреки, че загубихме с 0:3 в Румъния, не сме се отказали. Ще се борим в реванша. Надявам се в нашата зала да играем по-уверено, да бъдем по-спокойни и ще търсим победа.“