Евертън прекъсна лошата серия след ново изригване на Калвърт-Люин (видео)

Евертън прекъсна негативната си серия от три поредни загуби, след като надигра с 3:2 Фулъм като гост в двубой от деветия кръг на Премиър лийг. Доминик Калвърт-Люин (1', 29') продължи да демонстрира страхотната си форма и отбеляза два гола за "карамелите". Абдулай Дукуре (35') пък реализира първия си гол с екипа на мърсисайдци. Боби Рийд (15') и Рубен Лофтъс-Чийк (70') се разписаха за домакините, които пропуснаха и поредната дузпа в своя полза. Този път неточен от бялата точка бе Иван Кавалейро.

Марио Лемина и Кавалейро започнаха за Фулъм, а Александър Митрович остана на скамейката за началото. Ричарлисон се завърна сред титулярите на "карамелите", след като изтърпя наказание от три мача. Бен Годфри, Джери Мина и Алекс Иуоби също стартираха за гостите.
Евертън поведе в резултата след само 42 секунди игра. Боби Рийд подари топката на Ричарлисон в половината на домакините. Бразилецът напредна до аутлинията, след което центрира, а Калвърт-Люин засече за 0:1. Това бе най-ранният гол, който "карамелите" отбелязват в свой мач в Премиър лийг от август 2017 година.
Фулъм реагира бързо, и то този път герой бе играчът, който сгреши при попадението за Евертън. Боби Рийд получи от Кеърни и с лекота премина през статичните централни бранители на гостите, след което стреля ниско по земя в далечния ъгъл. Само три минути след това Калвърт-Люин отново прати топката във вратата на Фулъм, но попадението правилно бе отменено заради засада. Малко след това пък Ареола спаси блестящо след удар на Ричарлисон.
В 29-ата минута логичното се случи и Евертън отново излезе напред. Иуоби направи страхотен пробив отдясно, премина покрай трима бранители и продължи към Джеймс на границата на наказателното поле. Последният разви атаката към Люка Дин, който центрира прекрасно отдясно. Калвърт-Люин бе на точното място, за да отбележи втория си гол.

Само шест минути след това Евертън направи голяма крачка към победата с трети гол. Отново Дин центрира много добре, а този път Дукуре бе изпуснат, извиси се и засече с глава.
Фулъм се представи доста по-добре през втората част. В 67-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на Годфри срещу Лофтъс-Чийк. Кавалейро се нагърби с изпълнението след последните грешки на Митрович и Луукман от бялата точка. И неговото изпълнение обаче бе ужасно, след като той се подхлъзна и прати топката високо над вратата. Въпреки това само две минути след това Фулъм върна едно попадение, след като Лофтъс-Чийк засече центриране на Луукман отдясно. Топката рикошира в Мина и влезе във вратата на Пикфорд. До края обаче Фулъм не успя да стигне до трети гол и да измъкне нещо от този двубой.