Евертън прекъсна лошата серия след ново изригване на Калвърт-Люин (видео)

22 ноември 2020 | 16:10 - Обновена
  • копирано
  • 7
Евертън прекъсна негативната си серия от три поредни загуби, след като надигра с 3:2 Фулъм като гост в двубой от деветия кръг на Премиър лийг. Доминик Калвърт-Люин (1', 29') продължи да демонстрира страхотната си форма и отбеляза два гола за "карамелите". Абдулай Дукуре (35') пък реализира първия си гол с екипа на мърсисайдци. Боби Рийд (15') и Рубен Лофтъс-Чийк (70') се разписаха за домакините, които пропуснаха и поредната дузпа в своя полза. Този път неточен от бялата точка бе Иван Кавалейро.

Марио Лемина и Кавалейро започнаха за Фулъм, а Александър Митрович остана на скамейката за началото. Ричарлисон се завърна сред титулярите на "карамелите", след като изтърпя наказание от три мача. Бен Годфри, Джери Мина и Алекс Иуоби също стартираха за гостите.

Евертън поведе в резултата след само 42 секунди игра. Боби Рийд подари топката на Ричарлисон в половината на домакините. Бразилецът напредна до аутлинията, след което центрира, а Калвърт-Люин засече за 0:1. Това бе най-ранният гол, който "карамелите" отбелязват в свой мач в Премиър лийг от август 2017 година.

Фулъм реагира бързо, и то този път герой бе играчът, който сгреши при попадението за Евертън. Боби Рийд получи от Кеърни и с лекота премина през статичните централни бранители на гостите, след което стреля ниско по земя в далечния ъгъл. Само три минути след това Калвърт-Люин отново прати топката във вратата на Фулъм, но попадението правилно бе отменено заради засада. Малко след това пък Ареола спаси блестящо след удар на Ричарлисон.

В 29-ата минута логичното се случи и Евертън отново излезе напред. Иуоби направи страхотен пробив отдясно, премина покрай трима бранители и продължи към Джеймс на границата на наказателното поле. Последният разви атаката към Люка Дин, който центрира прекрасно отдясно. Калвърт-Люин бе на точното място, за да отбележи втория си гол.

Само шест минути след това Евертън направи голяма крачка към победата с трети гол. Отново Дин центрира много добре, а този път Дукуре бе изпуснат, извиси се и засече с глава.

Фулъм се представи доста по-добре през втората част. В 67-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на Годфри срещу Лофтъс-Чийк. Кавалейро се нагърби с изпълнението след последните грешки на Митрович и Луукман от бялата точка. И неговото изпълнение обаче бе ужасно, след като той се подхлъзна и прати топката високо над вратата. Въпреки това само две минути след това Фулъм върна едно попадение, след като Лофтъс-Чийк засече центриране на Луукман отдясно. Топката рикошира в Мина и влезе във вратата на Пикфорд. До края обаче Фулъм не успя да стигне до трети гол и да измъкне нещо от този двубой.

Йоахим Андерсен Йоахим Андерсен5 Джери Мина13 Джери Мина
Oluwatosin 'Tosin' Adarabioyo Oluwatosin 'Tosin' Adarabioyo16 Майкъл Кийн5 Майкъл Кийн
Рубен Лофтъс-Чийк Рубен Лофтъс-Чийк15
76' Ричарлисон  Ричарлисонизлиза
Гилфи Сигурдсон  Гилфи Сигурдсонвлиза
74' Хамес Родригес  Хамес Родригесизлиза
Antonee Robinsonжълт картон Antonee Robinson  56'
35' Абдулай Дукуре  Абдулай Дукурегол
Боби Рийджълт картон Боби Рийд  29' Доминик Калвърт-Люин  Доминик Калвърт-Люингол
Боби Рийдгол Боби Рийд  15'
1' Доминик Калвърт-Люин  Доминик Калвърт-Люингол

Помислете пак, когато кажете, че 3:0 е класически ... 13 април 2020
Знаете ли защо 3:0 е "класически" резултат? Често сте го чували и чели, вероятно сами сте го използвали като "футболен термин" неведнъж, но замисляли ли сте се каква е причината точно 3:0 да е "класика"? 3:0 се нарича ...
Бербатов разкри най-големия комплимент към себе ... 13 октомври 2020
Българското футболно величие Димитър Бербатов даде обширно интервю за онлайн списанието Marca Plus, в което си припомни мигове от славната си кариера, както и говори за настоящето. „Сега прекарвам повече време с ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.