Интер показа характер след изумителен мач на Лукаку (видео)

Интер демонстрира воля и записа важна победа с 4:2 срещу Торино на "Джузепе Меаца", след като до 64-ата минута губеше с 0:2. Изключително се представи Ромелу Лукаку, който реализира два гола, направи една асистенция и удари две греди. Това е много важен триумф за тима на Антонио Конте, който до днес имаше само един успех в осем срещи. Мачът днес беше от 8-ия кръг на Серия "А", като поне за няколко часа домакините попаднаха в топ 5.

Симоне Дзадза се разписа в добавеното време на първата част за гостите, а в 62-ата Кристиан Ансалди удвои от дузпа. В 64-ата Алексис Санчес намали, а след още три Ромелу Лукаку изравни. В 84-ата белгиецът направи 3:2 от наказателен удар, а в 90-ата Лаутаро Мартинес реши всичко - 4:2.
Антонио Конте заложи на Алексис Санчес до Ромелу Лукаку в атака вместо на Лаутаро Мартинес. Марсело Брозович и Александър Коларов са с коронавирус, а Стефано Сенси и Матиас Весино са контузени.
Съперникът има по-сериозни проблеми с болни от COVID-19, макар имената на заразените да не се разкриват. Предполага се, че става дума поне за четирима футболисти, а отделно треньорът Марко Джампаоло е изолиран заради контакт с болен. За капак Андреа Белоти беше включен в стартовия състав, но по време на загрявката получи мускулно разтежение и беше заменен от Симоне Дзадза, който досега лекуваше травма. В течение на двубоя контузия споходи и Симоне Верди.
Домакините натиснаха съперника с висока преса още от първата минута и стигнаха до няколко центрирания. В 10-ата минута обаче Торино беше на крачка от гол, след като Симоне Верди центрира към Дзадза, който от въздуха засече и топката намери мрежата от външната стрена до гредата.
Сгъстената защита на гостите ограничаваше футболистите на Интер, заради което те търсеха високи центрирания. След сваляне на топката в 18-ата минута Хакими можеше да нанесе опасен шут, но не уцели топката.

Три минути по-късно, при нова бърза акция на Торино, Дзадза беше изведен сам срещу вратаря, но Сами Ханданович отрази.
Междувременно Торино поизравни играта и за футболистите на Конте беше все по-трудно да застрашават Салваторе Сиригу. За нещастие на гостите обаче, в 41-вата с травма напусна Симоне Верди.
В последната минута на първата част се стигна до спорна ситуация, при която Алесандро Бастони и Дзадза влязоха в единоборство. Създаде се впечатление, че защитникът на Интер задържа нападателя, който се измъкваше сам. Реферът обаче видя нарушение в атака.

Секунди след това Дзадза получи своя реванш и се възползва. Бившият национал на Италия заби кълбото в мрежата след асистенция на Суалихо Мейте - 1:0 за Торино.

Конте не предприе никакви рокади на полувремето и тимът му не започна добре и втората част. Нямаше кой знае каква промяна, като Интер се опитваше да атакува, а торинци чакаха за контраака.
Така в 58-ата Ашли Йънг като че ли ритна Вилфред Синго в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията. Две минути по-късно той все пак се вслуша в колегите си от ВАР и преразгледа положението, след което промени решението си и посочи бялата точка. Кристиан Ансалди застана зад топката и за малко да скъса мрежата - 2:0 за гостите.

Отборът от Милано обаче бързо се върна в двубоя. В 64-ата Лукаку нацели гредата, а отскочилата топка попадна у Алексис, който реализира за 1:2.

Веднага след това Лаутаро Мартинес се появи в игра за Интер.
Изравняването беше на милиметри в 66-ата, когато изстрел на Лукаку се отби в страничния стълб. Секунди по-късно таранът все пак реализира за 2:2, когато се възползва от пас на Санчес и нямаше как да сгреши на празна врата.

Интер беше на крачка от обръщане на резултата в 70-ата минута, когато Андреа Ранокия се извиси след центриране от фал и засече с глава, но топката не попадна в целта.

Домакините поискаха дузпа в 81-вата за нарушение срещу Хакими, каквото си имаше. В първия момент арбитрите маркираха засада на мароканеца. После обаче се стигна до преразглеждане от ВАР и след като главният рефер видя положението на мотира край терена, той посочи бялата точка. Лукаку вече беше взел топката и стоеше там, уверен в решението. Нападателят не трепна и направи 3:2.

Бившият играч на Манчестър Юнайтед не беше казал последната си дума. В 90-ата той намери сили за спринт по лявото крило, откъдето подаде към връхлитащия Мартинес за крайното 4:2.

В сряда Интер посреща Реал Мадрид в Шампионската лига.