Италия

Интер показа характер след изумителен мач на Лукаку (видео)

22 ноември 2020 | 17:57 - Обновена
Интер демонстрира воля и записа важна победа с 4:2 срещу Торино на "Джузепе Меаца", след като до 64-ата минута губеше с 0:2. Изключително се представи Ромелу Лукаку, който реализира два гола, направи една асистенция и удари две греди. Това е много важен триумф за тима на Антонио Конте, който до днес имаше само един успех в осем срещи. Мачът днес беше от 8-ия кръг на Серия "А", като поне за няколко часа домакините попаднаха в топ 5.

Симоне Дзадза се разписа в добавеното време на първата част за гостите, а в 62-ата Кристиан Ансалди удвои от дузпа. В 64-ата Алексис Санчес намали, а след още три Ромелу Лукаку изравни. В 84-ата белгиецът направи 3:2 от наказателен удар, а в 90-ата Лаутаро Мартинес реши всичко - 4:2.
Антонио Конте заложи на Алексис Санчес до Ромелу Лукаку в атака вместо на Лаутаро Мартинес. Марсело Брозович и Александър Коларов са с коронавирус, а Стефано Сенси и Матиас Весино са контузени.

Съперникът има по-сериозни проблеми с болни от COVID-19, макар имената на заразените да не се разкриват. Предполага се, че става дума поне за четирима футболисти, а отделно треньорът Марко Джампаоло е изолиран заради контакт с болен. За капак Андреа Белоти беше включен в стартовия състав, но по време на загрявката получи мускулно разтежение и беше заменен от Симоне Дзадза, който досега лекуваше травма. В течение на двубоя контузия споходи и Симоне Верди.

Домакините натиснаха съперника с висока преса още от първата минута и стигнаха до няколко центрирания. В 10-ата минута обаче Торино беше на крачка от гол, след като Симоне Верди центрира към Дзадза, който от въздуха засече и топката намери мрежата от външната стрена до гредата.
Сгъстената защита на гостите ограничаваше футболистите на Интер, заради което те търсеха високи центрирания. След сваляне на топката в 18-ата минута Хакими можеше да нанесе опасен шут, но не уцели топката.

Три минути по-късно, при нова бърза акция на Торино, Дзадза беше изведен сам срещу вратаря, но Сами Ханданович отрази.
Междувременно Торино поизравни играта и за футболистите на Конте беше все по-трудно да застрашават Салваторе Сиригу. За нещастие на гостите обаче, в 41-вата с травма напусна Симоне Верди.
В последната минута на първата част се стигна до спорна ситуация, при която Алесандро Бастони и Дзадза влязоха в единоборство. Създаде се впечатление, че защитникът на Интер задържа нападателя, който се измъкваше сам. Реферът обаче видя нарушение в атака.

Секунди след това Дзадза получи своя реванш и се възползва. Бившият национал на Италия заби кълбото в мрежата след асистенция на Суалихо Мейте - 1:0 за Торино.

Конте не предприе никакви рокади на полувремето и тимът му не започна добре и втората част. Нямаше кой знае каква промяна, като Интер се опитваше да атакува, а торинци чакаха за контраака.
Така в 58-ата Ашли Йънг като че ли ритна Вилфред Синго в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията. Две минути по-късно той все пак се вслуша в колегите си от ВАР и преразгледа положението, след което промени решението си и посочи бялата точка. Кристиан Ансалди застана зад топката и за малко да скъса мрежата - 2:0 за гостите.

Отборът от Милано обаче бързо се върна в двубоя. В 64-ата Лукаку нацели гредата, а отскочилата топка попадна у Алексис, който реализира за 1:2.

Веднага след това Лаутаро Мартинес се появи в игра за Интер.
Изравняването беше на милиметри в 66-ата, когато изстрел на Лукаку се отби в страничния стълб. Секунди по-късно таранът все пак реализира за 2:2, когато се възползва от пас на Санчес и нямаше как да сгреши на празна врата.

Интер беше на крачка от обръщане на резултата в 70-ата минута, когато Андреа Ранокия се извиси след центриране от фал и засече с глава, но топката не попадна в целта.

Домакините поискаха дузпа в 81-вата за нарушение срещу Хакими, каквото си имаше. В първия момент арбитрите маркираха засада на мароканеца. После обаче се стигна до преразглеждане от ВАР и след като главният рефер видя положението на мотира край терена, той посочи бялата точка. Лукаку вече беше взел топката и стоеше там, уверен в решението. Нападателят не трепна и направи 3:2.

Бившият играч на Манчестър Юнайтед не беше казал последната си дума. В 90-ата той намери сили за спринт по лявото крило, откъдето подаде към връхлитащия Мартинес за крайното 4:2.

В сряда Интер посреща Реал Мадрид в Шампионската лига.

Раджа Наинголанвлиза Раджа Наинголан
85' Томас Ринкон  Томас Ринконизлиза
Симоне Едера  Симоне Едеравлиза
Ромелу Лукакудузпа Ромелу Лукаку  84'
Андреа Ранокияизлиза Андреа Ранокия  74'
Стефан де Фрайвлиза Стефан де Фрай
Ашли Йънгизлиза Ашли Йънг
Иван Перишичвлиза Иван Перишич
70' Вилфрид Синго  Вилфрид Сингожълт картон
Ромелу Лукакугол Ромелу Лукаку  67'
Роберто Галярдиниизлиза Роберто Галярдини  65'
Лаутаро Мартинесвлиза Лаутаро Мартинес
Данило Д'Амброзиоизлиза Данило Д'Амброзио
Милан Шкринярвлиза Милан Шкриняр
Алексис Санчесгол Алексис Санчес  64'
62' Кристиан Ансалди  Кристиан Ансалдидузпа
Ашли Йънгжълт картон Ашли Йънг  61'
Алесандро Бастонижълт картон Алесандро Бастони  46'
45' Симоне Дзадза  Симоне Дзадзагол
41' Симоне Верди  Симоне Вердиизлиза
Федерико Бонацоли  Федерико Бонацоливлиза
Данило Д'Амброзиожълт картон Данило Д'Амброзио  35'
31' Симоне Верди  Симоне Вердижълт картон