Борислава Съйкова с 8 блокади, Галац спечели "българското" дерби на Румъния с Динамо

Тимът на Белор (Галац), в който се изявяват българките Борислава Съйкова, Мирела Шахпазова и Елена Бечева, постигна четвърта победа в румънската Дивизия А1. Воденият от Богдан Паул състав се наложи над Динамо (Букурещ) и Мария Каракашева с 3:2 (25:21, 21:25, 25:21, 25:27, 15:9) в последен двубой от третия етап на първенството.

Белор е четвърти с 11 точки (4 успеха, 2 поражения), Динамо е трети с 13 точки (4 победи, 2 загуби)

Борислава Съйкова изигра пореден страхотен мач, като се разписа с 23 точки (8 блокади!) и бе втора по резултатност. Елена Бечева бе титуляр в четири от петте гейма и се отчете с 12 точки (2 аса, 1 блокада). Мирела Шахпазова завърши с 3 точки (2 аса). 25 точки записа Лара Вукашович (4 блокади). За съперника Мария Каракашева приключи със 17 точки (1 ас). Нася Димитрова и Кристина Гунчева отново не бяха в игра. 19 точки добави Ели Уатара (2 аса, 2 блокади)

Следващият етап на първенството започва на 23 януари. Белор излиза срещу Университатя (Клуж).