Ростов наказа Рубин след почивката (видео)

23 ноември 2020 | 05:40 - Обновена
  • копирано
  • 0
Два гола на арменския национал Хорен Байрамян донесоха важни три точки на Ростов при визитата на Рубин от 15-ия кръг на РПЛ. Отборът на Валерий Карпин спечели в Казан с 2:0 и изскочи на 5-о място в класирането.

Домакините имаха сериозни кадрови проблеми и не успяха да се противопоставят. Тимът на Леонид Слуцкий имаше късмет, че не получи гол още в началото, когато шанс се откри пред Хайтам Алеесами. В средата на първото полувреме контузия получи Кенто Хашимото и вместо него в игра за Ростов се появи Данил Глебов.
Рубин постепенно се активизира. В 31-ата минута Александър Зуев ссстреля покрай гредата, а в още няколко ситуации Сергей Песяков трябваше да спасява вратата на гостите.

В 55-ата минута Глебов подаде на Байрамян, който с точен удар в горния ляв ъгъл даде преднина на Ростов. Малко по-късно имаше намеса на ВАР за евентуална дузпа в полза на гостите, но такава не беше отсъдена.
В 76-ата минута отново Байрамян се оказа на чиста позиция в наказателното поле и хладнокръвно вкара втория си гол в мача. Рубин така и не можа да отговори, допускайки втора поредна загуба.

Казанци са 10-и в подреждането с 21 точки, а в следващия кръг ще приемат водача ЦСКА (Москва). На Ростов предстои домакинство на Динамо (Москва)

Kirill Klimovвлиза Kirill Klimov
76' Хорен Байрамян  Хорен Байрамянгол
Денис Макаровжълт картон Денис Макаров  70'
Дарко Йевтичизлиза Дарко Йевтич  68'
Игор Коноваловвлиза Игор Коновалов
63' Роман Тугарев  Роман Тугаревизлиза
Кирил Косареввлиза Кирил Косарев
55' Хорен Байрамян  Хорен Байрамянгол
Солтмурад Бакаевжълт картон Солтмурад Бакаев  34'
31' Матиас Норман  Матиас Норманжълт картон
25' Кенто Хашимото  Кенто Хашимотоизлиза
Данил Глебов  Данил Глебоввлиза
15' Хайтам Алеесами  Хайтам Алеесамижълт картон