Сочи препъна лидера ЦСКА (видео)

23 ноември 2020 | 04:54 - Обновена
  • копирано
  • 0
ЦСКА (Москва) загуби ценни точки в домакинството си на Сочи от 15-ия кръг в РПЛ. Мачът завърши 1:1, като за столичани се разписа Арнор Сигурдсон, а Никита Бурмистров изравни още преди почивката. Отборът на Виктор Гончареко остава лидер в класирането, но само на точка пред Зенит и три пред Спартак (Москва).

Двубоят днес даваше отлична възможност на ЦСКА да се откъсне пред преследвачите си, след като вчера отборите между второ и пето място направиха равенства. "Армейците" започнаха силно и още в началото поведоха с гол на Арнор Сигурдсон. Атаката се разви по десния фланг, а защитник на Сочи изби лошо топката и исландецът я заби в мрежата за 1:0.
В средата на полувремето неособено добро центриране на Тимофей Маргасов вся смут в отбраната на домакините, а най-добре в ситуацията се ориентира Никита Бурмистров, който с плътен шут успя да изравни.

В 28-ата минута Артур Юсупов за втори път прати топката във вратата на Игор Акинфеев, но в хода на атаката имаше засада и попадението беше отменено.
Гостите набраха самочувствие и след почивката продължиха да контраатакуват опасно. В 59-ата минута Антон Заболотний беше близо до гола, но Акинфеев се намеси. Малко по-късно отново той се оказа непокрит в наказателното поле, но не съумя да засече след прострелното подаване на Сергей Терехов.

Гончаренко потърси промяна с пускането на Илзат Ахметов и Адолфо Гаич. Московчани обаче не измислиха нищо интересно в офанзивен план и дори трябва да са доволни от равенството, защото по-сериозните положения бяха пред тяхната врата.

Георгий Шенников Георгий Шенников42 Тимофей Маргасов34 Тимофей Маргасов
Константин Марадишвили Константин Марадишвили22 Ибрахим Цалагов15 Ибрахим Цалагов
Адолфо Гаичжълт картон Адолфо Гаич  90'
83' Антон Заболотний  Антон Заболотнийизлиза
Марко Дуганджич  Марко Дуганджичвлиза
80' Артур Юсупов  Артур Юсуповжълт картон
Кристиян Бистровичвлиза Кристиян Бистрович
32' Жоаозиньо  Жоаозиньожълт картон
23' Никита Бурмистров  Никита Бурмистровгол