Сочи препъна лидера ЦСКА (видео)

ЦСКА (Москва) загуби ценни точки в домакинството си на Сочи от 15-ия кръг в РПЛ. Мачът завърши 1:1, като за столичани се разписа Арнор Сигурдсон, а Никита Бурмистров изравни още преди почивката. Отборът на Виктор Гончареко остава лидер в класирането, но само на точка пред Зенит и три пред Спартак (Москва).

Двубоят днес даваше отлична възможност на ЦСКА да се откъсне пред преследвачите си, след като вчера отборите между второ и пето място направиха равенства. "Армейците" започнаха силно и още в началото поведоха с гол на Арнор Сигурдсон. Атаката се разви по десния фланг, а защитник на Сочи изби лошо топката и исландецът я заби в мрежата за 1:0.
В средата на полувремето неособено добро центриране на Тимофей Маргасов вся смут в отбраната на домакините, а най-добре в ситуацията се ориентира Никита Бурмистров, който с плътен шут успя да изравни.

В 28-ата минута Артур Юсупов за втори път прати топката във вратата на Игор Акинфеев, но в хода на атаката имаше засада и попадението беше отменено.

Гостите набраха самочувствие и след почивката продължиха да контраатакуват опасно. В 59-ата минута Антон Заболотний беше близо до гола, но Акинфеев се намеси. Малко по-късно отново той се оказа непокрит в наказателното поле, но не съумя да засече след прострелното подаване на Сергей Терехов.
Гончаренко потърси промяна с пускането на Илзат Ахметов и Адолфо Гаич. Московчани обаче не измислиха нищо интересно в офанзивен план и дори трябва да са доволни от равенството, защото по-сериозните положения бяха пред тяхната врата.