Отчайващ старт не сломи Валенсия (видео)

23 ноември 2020 | 00:11 - Обновена
  • копирано
  • 0
Валенсия има много проблеми, след като разпродаде почти всичките си звезди, но в много мачове показва характер и печели точки. В миналия кръг "прилепите" съкрушиха с 4:1 Реал Мадрид, а днес се добраха до равенство при гостуването на Алавес, въпреки че още в 16-ата минута губеха с 0:2. През второто полувреме Мануел Вайехо и Уго Гиямон се разписаха за крайното 2:2, след което Валенсия е на осмо място в класирането.

Алавес поведе с попадение на Шимо Наваро във 2-ата минута. Опитният защитник беше точен след центриране от корнер на Лукас Перес.
След четвърт час игра домакините получиха дузпа, отсъдена за нарушение на Тони Лато срещу Хота Пелетейро. Зад топката застана Лукас Перес и не сбърка. Хауме нямаше никакъв шанс да спре топката, насочена под гредата.

Решаващи за отговора на Валенсия през втората част се оказаха смените на Хави Грасия. Именно двама от появилите се като резерви футболисти отбелязаха попаденията, осигурили точка на гостите.
В 72-ата минута многоходова комбинация изведе Кевин Гамейро зад защитата, той пусна към непокрития Вайехо и интригата се върна. В 77-ата минута Карлос Солер центрира от фаул, а младокът Гиямон отклони топката с глава и изравни.

Това беше трето поредно равенство за Алавес. Баският тим е 14-и в класирането с 10 точки.

Ману Гарсия Ману Гарсия19 Гонсало Гедеш7 Гонсало Гедеш
90' Хосе Гая  Хосе Гаяизлиза
Тони Лато  Тони Латовлиза
77' Hugo Guillamon  Hugo Guillamonгол
Лукас Пересизлиза Лукас Перес  72' Мануел Вайехо  Мануел Вайехогол
Borja Sainzвлиза Borja Sainz
Хоселуизлиза Хоселу  71'
Джон Гуидетивлиза Джон Гуидети
58' Канг-Ин Лий  Канг-Ин Лийизлиза
Гонсало Гедеш  Гонсало Гедешвлиза
Денис Черишев  Денис Черишевизлиза
Мануел Вайехо  Мануел Вайеховлиза
Хота Пелетейроизлиза Хота Пелетейро  56'
Ману Гарсиявлиза Ману Гарсия
53' Hugo Guillamon  Hugo Guillamonжълт картон