Комичен гол в 97-ата минута спаси тима на Страхил Попов (видео)

Хатайспор и Ризеспор направиха равенство 2:2 в мач от 9-ия кръг на турското първенство. Страхил Попов не игра за домакините, които се добраха до точката с гол на Аарън Бупендза в 97-ата минута. В класирането новакът в елита е на 10-о място с 12 точки и само една загуба.

Гостите бяха в серия от три поредни победи и поведоха в 12-ата минута, когато Маме Бирам Диуф се вкара автогол. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед отклони топката в собствената си врата след центриране от статично положение.

Диуф се реваншира в 35-ата минута, когато технично подаде на Раян Абид и французинът изравни. В средата на второто полувреме Фернандо Болдрин изненада лошо пласирания вратар на Хатайспор Мунир и Ризеспор отново излезе напред.

Това не беше нищо в сравнение с грешката на стража на гостите Гьокан Акан дълбоко в добавеното време. Той не успя да хване елементарна топка и тя го прехвърли, а резервата Бупендза я прати в мрежата.