Слован бие без Божиков

Слован се изравни с Дунайска стреда на върха в класирането на словашкото първенство. Без българския си капитан Васил Божиков тимът от Братислава се наложи над Злате Моравце с 2:1. Бившият нападател на Локомотив (Пловдив) Ален Ожболт беше титуляр, а влезлият на неговото място Давид Стрелец донесе трите точки на домакините секунди след появата си в игра.

Аржентинецът Вернон Де Марко даде преднина на Слован в 17-ата минута, но в началото на второто полувреме Томаш Дубек изравни. 19-годишният Стрелец влезе в 65-ата минута и с първото си докосване до топката оправда името си и осигури победата на шампионите.

Слован и Дунайска стреда имат по 32 точки, но отборът на Божиков е с мач повече. Челната тройка се допълва от Жилина с 25 точки.