Локомотив (Пд) и ЦСКА 1948 не излъчиха победител в мач на нерви (галерия и видео)

Отборите на Локомотив (Пловдив) и ЦСКА 1948 не излъчиха победител в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Двата тима поделиха точките, завършвайки наравно 1:1 в срещата бе доста нервна и изпълнена с нарушения. Лукас Масоеро (5) даде аванс на домакините с първия си гол с екипа на пловдивчани, а автогол на Момчил Цветанов (14) възстанови равенството.

Двубоят бе официален дебют за новия треньор на пловдивчани Александър Тунчев, който наследи напусналия в посока ЦСКА-София босненски специалист Бруно Акрапович.
Бруно Акрапович поискал от Христо Крушарски уволнения на шефове в Локо (Пд)?
Тунчев вече води неофициално "черно-белите" в контролата срещу Берое на "Лаута", загубена с 1:3. За последно Локо игра на 2 ноември, когато записа 2:2 срещу Монтана у дома, а следващият им двубой срещу Левски на "Герена" беше отменен. Тунчев нямаше проблеми със състава преди официалния си дебют и не предприе никакви промени в единадесеторката, позната ни от времето на Акрапович.
81 Локомотив (Пловдив) - ЦСКА 1948
Гостите записаха загуба с 0:3 от шампиона Лудогорец в последния кръг и днес опитаха да се реваншират на феновете си. Атаката на "червените" водеше Мартин Камбуров, който бе подкрепян от Даниел Младенов, Георги Русев и Галин Иванов.
Срещата започна силно за футболистите на Александър Тунчев, които упражниха домакински натиск и стигнаха до няколко опасности пред вратата на Даниел Наумов, главно след корнери. При единия от тях, в 5-ата минута, Лукас Масоеро успя да засече прекрасно центриране от Лукас Салинас и с глава да изведе "смърфовете" напред.
В 14-ата минута равенството беше възстановено с голяма доза малшанс за Момчил Цветанов. Халф-бекът на Локомотив се беше върнал в наказателното поле и след центриране отклони с глава топката в мрежата.
В 20-ата минута удар на Бирсент Карагарен не затрудни по никакъв начин стража Даниел Наумов. Три минути по-късно гостите от София имаха сериозни претенции за дузпа, които главният съдия Георги Давидов подмина. Неразбирателство между защитата на Локомотив и стража Мартин Луков доведе до това, че Марио Топузов отне топката пред погледа на Милош Петрович. Бранителят задържа своя опонент, но сигнал не последва, а щабът на ЦСКА 1948 скочи срещу решението.
В 37-ата минута мощен шут на Георги Русев премина покрай вратата на Локомотив. Направи сериозно впечатление до момента в мача, че има сериозно напрежение между футболистите на терена, което се видя в много нарушения, някои от които доста груби.
Първата сериозна възможност за гол през второто полувреме беше на сметката на ЦСКА  1948. В 48-ата минута Галин Иванов получи топката в наказателното поле, след което стреля веднага, но покрай вратата. Веднага след това и Георги Русев стреля в аут. В 51-ата минута пловдивчани пропиляха прекрасна възможност отново да поведат в резултата. Салинас започна бърза контраатака, при която изведе Георги Минчев от центъра на терена. Минчев дрибрила с човек на гърба, след което потърси успоредно подаване към Димитър Илиев, което беше пресечено. Минута по-късно Бирсент Карагарен центрира в наказателното поле, а Наумов се намеси блестящо при удар на Минчев. В 56-ата минута Наумов показа класа и запази равенството в мача. Младият страж се намеси отлично, след остана очи в очи с Лукас Салинас. Наумов предвидливо скъси ъгъла пред халфа на Локомотив и отрази удара му. Последваха минути, в които чисти голови положения пред двете врати липсваха, а играта беше накъсана от фаулове. В 85-ата минута центрира на Карагарен намери Диниш Алмейда, но ударът на защитника с глава прелетя над напречната греда.
ЛОКОМОТИВ - ЦСКА 1948 (1:1)