Черно море надви Ботев (Враца) с превъзходни голове, отново блестящ Курьор (видео)

Черно море спечели с 2:1 срещу Ботев (Враца) на стадион "Тича". Файсел Касми откри резултата за "моряците" в 32-ата минута с красив удар. В самия край на полувремето Аласан Н'Диайе изравни след корнер и куриозна ситуация във вратарското поле на домакините. Матиас Курьор направи 2:1 в 79-ата минута с прекрасно изпълнение и донесе трите точки на отбора на Илиан Илиев.

Първата опасност за гол се яви в 16-ата минута. Касми стреля към вратата на Христо Митов, но стражът на Ботев изби. Това доведе до чиста възможност за Курьор, който пропусна да намери мрежата с глава от два-три метра. Последва пропуск и на хората на Антони Здравков. Чавдар Ивайлов намери отдясно Юлиан Ненов, който шутира силно, но топката се удари в страничната греда и излезе в аут. В 32-ата минута Касми пробва отново мерника си и този път сполучи - 1:0 за "моряците". Център-халфът нанесе хубав удар от двайсетина метра и хвана малко неподготвен вратаря Митов. Трябва обаче да се каже, че малко по-рано последният се оплака от травма, което накара руският страж Дар Королев да започне да се разгрява.

В 43-ата минута Курьор пропусна да засече в мрежата отлично подаване на Илиан Илиев-младши. След около минута Леандро Андраде се оказа на изгодна позиция в наказателното поле на врачани, но португалецът опита да прати топката на булевард "8-ми Приморски полк".

Така се стигна до секундите от добавеното време, когато младият вратар на Черно море Иван Дичевски боксира топката след корнер, но тя уцели бузата на Аласан Н'Диайе и куриозно Ботев изравни - 1:1.

Втората част започна по-добре за домакините, които пропуснаха две добри положения пред рамката на Королев, който влезе на мястото на Митов на почивката. В 70-ата минута Даниел Димов се размина с гол. Капитанът на Морето стреля с глава след ъглов удар, но гредата помогна на вратаря на гостите. В 79-ата минута Курьор изригна с 13-ия си гол през сезона. Звездата на варненския тим получи подаване от Касми и с премерен шут по диагонала забучи топката в мрежата на Королев - 2:1! Това се оказа достатъчно на "моряците" да се поздравят с победата.

Черно море 2:1 Ботев (Враца)

1:0 Файсел Касми (32)
1:1 Аласан Н'Диайе (45)