efbet Лига

Черно море надви Ботев (Враца) с превъзходни голове, отново блестящ Курьор (видео)

22 ноември 2020 | 14:20 - Обновена
Черно море спечели с 2:1 срещу Ботев (Враца) на стадион "Тича". Файсел Касми откри резултата за "моряците" в 32-ата минута с красив удар. В самия край на полувремето Аласан Н'Диайе изравни след корнер и куриозна ситуация във вратарското поле на домакините. Матиас Курьор направи 2:1 в 79-ата минута с прекрасно изпълнение и донесе трите точки на отбора на Илиан Илиев.

Първата опасност за гол се яви в 16-ата минута. Касми стреля към вратата на Христо Митов, но стражът на Ботев изби. Това доведе до чиста възможност за Курьор, който пропусна да намери мрежата с глава от два-три метра. Последва пропуск и на хората на Антони Здравков. Чавдар Ивайлов намери отдясно Юлиан Ненов, който шутира силно, но топката се удари в страничната греда и излезе в аут. В 32-ата минута Касми пробва отново мерника си и този път сполучи - 1:0 за "моряците". Център-халфът нанесе хубав удар от двайсетина метра и хвана малко неподготвен вратаря Митов. Трябва обаче да се каже, че малко по-рано последният се оплака от травма, което накара руският страж Дар Королев да започне да се разгрява.

В 43-ата минута Курьор пропусна да засече в мрежата отлично подаване на Илиан Илиев-младши. След около минута Леандро Андраде се оказа на изгодна позиция в наказателното поле на врачани, но португалецът опита да прати топката на булевард "8-ми Приморски полк".

Така се стигна до секундите от добавеното време, когато младият вратар на Черно море Иван Дичевски боксира топката след корнер, но тя уцели бузата на Аласан Н'Диайе и куриозно Ботев изравни - 1:1.

Втората част започна по-добре за домакините, които пропуснаха две добри положения пред рамката на Королев, който влезе на мястото на Митов на почивката. В 70-ата минута Даниел Димов се размина с гол. Капитанът на Морето стреля с глава след ъглов удар, но гредата помогна на вратаря на гостите. В 79-ата минута Курьор изригна с 13-ия си гол през сезона. Звездата на варненския тим получи подаване от Касми и с премерен шут по диагонала забучи топката в мрежата на Королев - 2:1! Това се оказа достатъчно на "моряците" да се поздравят с победата.

Черно море 2:1 Ботев (Враца)

1:0 Файсел Касми (32)
1:1 Аласан Н'Диайе (45)
2:1
Матиас Курьор (79)

Стартовите състави:

Черно море: 26. Дичевски, 6. В. Попов, 27. Димов, 8. Янчев, 2. Панов, 10. Ил. Илиев, 71. Панайотов, 29. Касми, 70. Велев, 19. Курьор, 15. Андраде.

Ботев (Вр): 1. Митов, 21. Костадинов, 81. Зехиров, 24. Ндайе, 18. Ил. Миланов, 14. Буров, 6. Гаджев, 8. Педро, 7. Ивайлов, 11. Ненов, 88. Том.
Велислав Василеввлиза Велислав Василев
82' Том  Томизлиза
Мирослав Маринов  Мирослав Мариноввлиза
Матиас Курьоргол Матиас Курьор  79'
Илиан Илиевизлиза Илиан Илиев  77'
Rodrigo Vilelaвлиза Rodrigo Vilela
76' Илия Миланов  Илия Милановжълт картон
Леандро Андрадеизлиза Леандро Андраде  67'
Георги Божиловвлиза Георги Божилов
61' Даниел Гаджев  Даниел Гаджевизлиза
Ивайло Михайлов  Ивайло Михайловвлиза
56' Даниел Гаджев  Даниел Гаджевжълт картон
46' Христо Митов  Христо Митовизлиза
Dar Korolev  Dar Korolevвлиза
Юлиан Ненов  Юлиан Неновизлиза
Петър Атанасов  Петър Атанасоввлиза
Димитър Буров  Димитър Буровизлиза
Даниел Генов  Даниел Геноввлиза
45' Аласан Н'Диайе  Аласан Н'Диайегол
Стефан Велевжълт картон Стефан Велев  44'
Файсел Касмигол Файсел Касми  32'
11' Димитър Буров  Димитър Буровжълт картон