Роналдо доближи Ювентус на точка от върха (видео)

Отборът на Ювентус записа напълно заслужена победа с 2:0 при домакинството си на Каляри от 8-ия кръг на Серия "А". Италианският шампион изигра един от най-добрите си мачове през сезона и можеше да спечели с още по-голям резултат, но играчите на тима направиха и доста пропуски. В герой за "бианконерите" се превърна Кристиано Роналдо (38', 42'), който днес се разписа на два пъти срещу единствения съперник, на когото е вкарвал хеттрик в Калчото.

Джанлуиджи Буфон стартира като титуляр няколко дни след навършването на 25 години от дебюта му в Серия "А". За първи път през сезона Матайс де Лихт също започна от първата минута, след като доскоро лекуваше контузия в рамото. Другите две промени в състава на Андреа Пирло бяха свързани с Артур и Федерико Бернардески, които замениха Родриго Бентанкур и Джанлука Фработа. Тандемът в атака бе съставен от Роналдо и Алваро Мората. Каляри пък бе подреден в 3-4-2-1 с Джовани Симеоне на върха на атаката.

В 11-ата минута Бернардески прати топката в противниковата мрежа, но попадението не беше зачетено заради засада на "обичайния заподозрян" Мората. В 19-ата италианският национал отново стреля, но топката излетя далече от вратата. В 23-ата Роналдо нанесе шут, който рикошира и излезе в корнер. Малко след това Себастиан Валукиевич попречи на португалеца да отправи удари така се стигна до нов корнер. При неговото изпълнение Мората стреля с глава, но неточно. В 29-ата Деян Кулушевски шутира, а топката мина покрай вратата. В 37-ата Бернардески пробва далечен удар по земя, който завърши в ръцете на Алесио Краньо.

Минута по-късно Роналдо навлезе в наказателното поле и с прецизен шут прати топката в далечния ъгъл на противниковата врата за 1:0. В 42-ата изстрел на Кулушевски претърпя рикошет и излезе в корнер. При последвалото центриране Мерих Демирал с глава отклони към непокрития Кристиано, който удвои аванса на своя тим. Това беше неговият втори гол в мача, пети срещу този съперник, осми през сезона и общо 60-и в Серия "А". Едва за втори път в кариерата си нападателят вкарва в първите си пет шампионатни мача през кампанията. Предишният случай беше през 2014/15, когато с екипа на в Реал Мадрид реализира 48 попадения в Ла Лига.
В 53-ата капитанът на домакините в днешния мач Хуан Куадрадо отправи удар, който беше избит от защитник в корнер. При изпълнението му Демирал стреля с глава и разтресе напречната греда. Три минути по-късно Бернардески шутира от добра позиция, но Краньо отрази изстрела му. В 65-ата крилото направи пробив в наказателното поле и върна топката към Мората, чийто шут обаче мина над вратата.
Две минути след това Рагнар Клаван се разписа с глава след заучено изпълнение на корнер, при което намеса на Роналдо достави топката на защитника. Голът обаче не беше признат заради засада. При тази ситуация Клаван получи удар в главата и играта беше спряна за няколко минути, докато той получаваше медицинска помощ, след което беше заменен. В 76-ата резервата Пауло Дибала и Кулушевски не успяха да се разпишат. До края на мача аржентинецът и Бернардески се отчетоха с още пропуски.

Така Ювентус излезе на второ място в класирането, като събра 16 точки, с една по-малко от лидера Милан, който този кръг играе с Наполи.Каляри пък остава на 11-ата позиция с 10 пункта в актива си.

ЮВЕНТУС - КАЛЯРИ 2:0

1:0 Роналдо (38')
2:0 Роналдо (42')

Ювентус: Буфон, Куадрадо, Демирал, Де Лихт, Данило, Кулушевски, Артур, Рабио, Бернардески, Мората, Роналдо

Каляри: Краньо, Писакане, Клаван, Валукиевич, Трипалдели, Марин, Рог, Дзапа, Педро, Унас, Симеоне