"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Атлетико удари Барса след груба грешка на Тер Стеген и нулев отговор (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид спечели с 1:0 над Барселона в мач от десетия кръг на Ла Лига, игран на „Wanda Metropolitano”. Единственото попадение падна след огромна грешка на вратаря на каталунците Марк-Андре тер Стеген, който излезе на 30 метра от наказателното си поле, за да пресича подаване и се провали. Това се случи секунди преди края на добавеното време на първото полувреме. С успеха Атлети е лидера с равни точки с Реал Сосиедад, а Барселона е десети с три загуби и едно реми в последните си пет двубоя. Друга лоша новина за Барса е травмата на Жерард Пике, който напусна терена след усукване на коляното си. Това беше първа победа на Атлетико над каталунците в мач от Ла Лига от февруари 2010 година, когато Диего Симеоне още не беше застанал начело.

Наставникът на каталунците Роналд Куман заложи на нападателен квартет, оформен от Педри, Лионел Меси, Усман Дембеле и Антоан Гризман. Миралем Пянич се появи вместо контузения Серхио Бускетс. Диего Симеоне разположи Анхел Корея до Жоао Феликс в атака. По двата фланга пък се разчиташе на Маркос Йоренте и Яник Ферейра Караско.

В третата минута Усман Дембеле проби отдясно и извади полувисока топка в наказателното поле. Там Гризман насочи без забавяне, но го направи над гредата. В петата домакините развиха бърза атака отляво, при която Ферейра Караско подаде назад за Саул, който шутира от 20 метра и принуди Марк-Андре тер Стеген да показва класа с една ръка. В десетата Йоренте проби отдясно, центрира опасна топка, която беше пресечена от Сержи Роберто.

Минута по-късно Анхел Корея хитро изведе Йоренте в наказателното поле и испанецът стреля без забавяне, като топката се отби от напречната греда и излезе над нея. Гостите очаквано владееха по-продължително, а домакините често пресираха много високо в опит да затруднят изнасянето на топката. В 40-ата Жорди Алба намери Меси в наказателното поле, който от малък ъгъл опита да стреля ниско, но Ян Облак се справи и улови.
Секунди преди изтичането на добавеното време за първата част Атлети отбеляза гол след подарък от вратаря Марк-Андре тер Стеген. Топката беше изритана напред, германският страж реши да излезе пред наказателното си поле, но беше изпреварен от Ферейра Караско, който го финтира и насочи в празната врата за 1:0.

В 57-ата Роналд Куман замени Педри и пусна възстановения Филипе Коутиньо. В рамките на същата минута Меси центрира отляво с десния крак към далечната греда, където Клеман Лангле скочи и стреля с глава от пет, но го направи точно в ръцете на Облак. В 59-ата Жерард Пике пострада, след като Анхел Корея падна върху крака му. Каталунският бранител усука лошо коляното си и беше заменен от Сержиньо Дест.

В 65-ата каталунците развиха хубава атака, топката стигна вдясно за свободния Дембеле, който опропасти възможността с несериозен удар. „Блаугранас“ изглеждаха беззъби в нападение и колебливи в защита. В 72-ата Жоао Феликс остана под топката при опасно центриране отляво. В 82-ата Меси центрира отдясно към Гризман, който стреля с глава, но Облак спаси. В 83-ата Куман замени Гризман и Пянич, пускайки Тринкао и Мартин Брейтуейт. До края Барса не направи нищо съществено и се оттегли с поражение.