Севиля повали Селта във вълнуващ мач с шест гола (видео)

21 ноември 2020 | 21:34 - Обновена
  • копирано
  • 0

Отборът на Севиля надигра гостуващия Селта с 4:2 в дуел от десетия кръг на Ла Лига, игран на „Рамон Санчес Писхуан“ в южния град. През първото полувреме двата тима си размениха по два гола, а в последните пет минути момчетата на Юлен Лопетеги успяха да наложат волята си с късни голове на Серхио Ескудеро и Минур Ел Хадади.

В шестата минута Диего Карлос стреля с глава при корнер, вратарят Рубен Бланко изби и Жул Кунде отбеляза отблизо при добавка. В десетата галиският тим изравни след грешка на вратаря Томаш Вацлик. Стражът не успя да реагира при центриране към неговата врата, топката мина през ръцете му се отби в напречната греда, за да падне удобно на Яго Аспас, който само чукна в мрежата – 1:1.

В 36-ата гостите от „Балаидос“ направиха пълен обрат. Аспас надбяга своя съперник по десния фланг и стреля към близкия ъгъл. Вратарят изби, но топката попадна у Нолито, който шутира в мрежата. В добавеното време на полувремето Хесус Навас центрира отдясно и Юсеф Ен-Несири с глава отбеляза между двама съперници за 2:2.

След почивката домакините тръгнаха напред в търсене на победата. Въпреки това контрите на гостите вещаеха повече опасност. В 85-ата минута Серхио Ескудеро стреля, топката се отклони от Тапия и влезе в мрежата. В 88-ата Мунир реализира за крайното 4:2 след контраатака.

Усама Идриси Усама Идриси23
88' Ренато Тапия  Ренато Тапияизлиза
Серхио Ескудерожълт картон Серхио Ескудеро  73'
72' Уго Майо  Уго Майожълт картон
Оливер Торесизлиза Оливер Торес  68' Hoлитo  Hoлитoизлиза
Мунир Ел Хададивлиза Мунир Ел Хадади  Окай Йокушлу  Окай Йокушлувлиза
Юсеф Ен-Несириизлиза Юсеф Ен-Несири
Люк де Йонгвлиза Люк де Йонг
54' Денис Суарес  Денис Суаресжълт картон
Юсеф Ен-Несиригол Юсеф Ен-Несири  45'
42' Жосеф Айдо  Жосеф Айдоизлиза
Нестор Араухо  Нестор Арауховлиза
36' Hoлитo  Hoлитoгол
Маркос Акуняизлиза Маркос Акуня  33'
Серхио Ескудеровлиза Серхио Ескудеро
10' Яго Аспас  Яго Аспасгол