Брайтън триумфира на "Вила Парк", отменена дузпа в добавеното време ядоса домакините (видео)

Брайтън постигна едва втората си победа от началото на сезона и първа такава изобщо на "Вила Парк", след като надделя с 2:1 над Астън Вила като гост в двубой от деветия кръг на Премиър лийг. Дани Уелбек откри резултата в 12-ата минута, а Езри Конса Нгойо изравни в началото на втората час. Соли Марч (56') обаче отбеляза втори гол, с който донесе трите точки за гостите. В добавеното време "чайките" останаха с човек по-малко, а бирмингамци получиха дузпа, която впоследствие бе отменена след намесата на ВАР.

Двата отбора изиграха много открито първо, в което създадоха доста шансове за гол. Дани Уелбек обаче реализира единствения такъв в 12-ата минута, когато получи от от Лалана още преди централната зона, проби на скорост и копна топката над Мартинес.
Няколко минути след това Трезеге направи изключителен пропуск, след като отблизо стреля високо над вратата. Райън пък спаси на самата голлиния в 40-ата минута, а секунди след това  топката срещна гредата, след като Уайт успя в последния момент да изпревари Уоткинс, който щеше да засече във вратата.
Брайтън също имаше шансове за втори гол, но Уелбек и Мопе не се възползваха.
В самото началото на второто полувреме Астън Вила изравни резултата. Траоре центрира от свободен удар, защитата на Брайтън бе лошо построена и позволи на Конса да засече от въздуха на далечната греда.
Брайтън обаче възстанови преднината си в 56-ата минута след продължителна атака, в края на която Грос намери Марч по левия фланг. Последният стреля много технично в далечния ъгъл - 1:2.

Голямата драма се разигра в добавеното време, когато първо Лампти бе изгонен, след като получи втори жълт картон заради нарушение срещу Грийлиш. В 93-тата минута пък домакините получиха дузпа, след като Марч закачи крака на Трезеге в наказателното поле. След като изгледа повторение на ситуацията, Майкъл Оливър отмени решението си, тъй като видя, че халфът на Брайтън първо играе с топката.