Англия

Брайтън триумфира на "Вила Парк", отменена дузпа в добавеното време ядоса домакините (видео)

21 ноември 2020 | 19:05 - Обновена
  • копирано
  • 4
Брайтън постигна едва втората си победа от началото на сезона и първа такава изобщо на "Вила Парк", след като надделя с 2:1 над Астън Вила като гост в двубой от деветия кръг на Премиър лийг. Дани Уелбек откри резултата в 12-ата минута, а Езри Конса Нгойо изравни в началото на втората час. Соли Марч (56') обаче отбеляза втори гол, с който донесе трите точки за гостите. В добавеното време "чайките" останаха с човек по-малко, а бирмингамци получиха дузпа, която впоследствие бе отменена след намесата на ВАР.

Двата отбора изиграха много открито първо, в което създадоха доста шансове за гол. Дани Уелбек обаче реализира единствения такъв в 12-ата минута, когато получи от от Лалана още преди централната зона, проби на скорост и копна топката над Мартинес.

Няколко минути след това Трезеге направи изключителен пропуск, след като отблизо стреля високо над вратата. Райън пък спаси на самата голлиния в 40-ата минута, а секунди след това  топката срещна гредата, след като Уайт успя в последния момент да изпревари Уоткинс, който щеше да засече във вратата.

Брайтън също имаше шансове за втори гол, но Уелбек и Мопе не се възползваха.
В самото началото на второто полувреме Астън Вила изравни резултата. Траоре центрира от свободен удар, защитата на Брайтън бе лошо построена и позволи на Конса да засече от въздуха на далечната греда.

Брайтън обаче възстанови преднината си в 56-ата минута след продължителна атака, в края на която Грос намери Марч по левия фланг. Последният стреля много технично в далечния ъгъл - 1:2.
Голямата драма се разигра в добавеното време, когато първо Лампти бе изгонен, след като получи втори жълт картон заради нарушение срещу Грийлиш. В 93-тата минута пък домакините получиха дузпа, след като Марч закачи крака на Трезеге в наказателното поле. След като изгледа повторение на ситуацията, Майкъл Оливър отмени решението си, тъй като видя, че халфът на Брайтън първо играе с топката.

Жоел Велтман34 Жоел Велтман
Джак Грийлишжълт картон Джак Грийлиш  90' Тарик Лампти  Тарик Ламптичервен картон
Паскал Грос  Паскал Гросизлиза
Jayson Molumby  Jayson Molumbyвлиза
88' Тарик Лампти  Тарик Ламптижълт картон
80' Неал Мопе  Неал Мопеизлиза
Дан Бърн  Дан Бърнвлиза
Дъглас Луисизлиза Дъглас Луис  75'
Конър Хурихейнвлиза Конър Хурихейн
Бертран Траореизлиза Бертран Траоре  74'
Ануар Ел-Газивлиза Ануар Ел-Гази
69' Ив Бисума  Ив Бисумажълт картон
56' Соли Марч  Соли Марчгол
Езри Конса Нгойогол Езри Конса Нгойо  47'
46' Адам Лалана  Адам Лаланаизлиза
Жоел Велтман  Жоел Велтманвлиза
Мат Таргетжълт картон Мат Таргет  44'
12' Дани Уелбек  Дани Уелбекгол