Късен гол разочарова Гладбах срещу десетима баварци (видео)

Отборите на Борусия (Мьонхенгладбах) и Аугсбург завършиха наравно 1:1 на "Борусия Парк" в двубой от 8-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините поведоха в резултата още в петата минута, когато Рафал Гикиевич спаси ударите на Брийл Емболо и Ларс Щиндъл, но не и този на Флориан Нойхаус. В 61-ата Емболо излезе сам срещу вратаря, но ударът му срещна гредата. Пет минути по-късно Рафаел Фрамбергер си изкара втори жълт и съответно червен картон и така баварците останаха с десет човека на терена. "Жребчетата" вече се виждаха като победители в мача, когато в 88-ата минута след серия от грешки в тяхната отбрана топката попадна в Даниел Калиджури, който с воле донесе равенството в мача.

Така Гладбах е седми в класирането с актив от 12 пункта, а Аугсбург е десети с точка по-малко, отстъпвайки на Щутгарт и Вердер (Бремен) по голова разлика.