Германия

Комичен автогол не спря Байер по пътя към второто място и петата поредна победа (видео)

21 ноември 2020 | 18:25 - Обновена
  • копирано
  • 1
Байер (Леверкузен) излезе поне временно на второ място във временното класиране на Бундеслигата, след като "аспирините" победиха с 2:1 Арминия (Билефелд) като гост. Тимът на Петер Бос водеше в резултата с гол на Леон Бейли преди почивката и изглеждаше, че няма да има проблеми да стигне до пета поредна победа в първенството, но много комичен автогол на Лукас Храдецки в самото начало на втората част попари гостите. Все пак те успяха да стигнат до успеха две минути преди края чрез Александър Драгович.

Бейли даде аванс на Байер в 27-ата минута, когато направи двойно с Флориан Виртц и стреля високо в близкия ъгъл. През останалото време от първата част Арминия се бранеше добре и въпреки че Байер бе по-добрият отбор, нямаше възможност за по-изразителен аванс.

Веднага след подновяването на играта Арминия изравни резултата след нелеп автогол на Лукас Храдецки, който по комичен начин се опита да отиграе топката след едно връщане на назад на Синкгравен. Стражът на гостите не уцели добре кълбото и то се озова във вратата му.

Това смути Леверкузен, но все пак отборът стигна до победата две минути преди края. Ортега изби шут на Вайзер, но топката стигна до Драгович, който стреля ниско в десния ъгъл.

Това бе пети пореден успех в Бундеслигата за "аспирините". които остават един от двата отбора (б.ред. другият е Волфсбург), които все още нямат загуба от началото на сезона. За Арминия пък това е шесто последователно поражение в шампионата.

Андреас Воглзамервлиза Андреас Воглзамер
88' Александър Драгович  Александър Драговичгол
Nils Seufertизлиза Nils Seufert  80' Надим Амири  Надим Амириизлиза
Fabian Kunzeвлиза Fabian Kunze  Керем Демирбай  Керем Демирбайвлиза
Рейнхолд Ябоизлиза Рейнхолд Ябо  Муса Диаби  Муса Диабиизлиза
Себио Сукувлиза Себио Суку  Карим Белараби  Карим Беларабивлиза
68' Лукас Аларио  Лукас Алариоизлиза
Патрик Шик  Патрик Шиквлиза
65' Александър Драгович  Александър Драговичжълт картон
Фабиан Клосизлиза Фабиан Клос  63'
Свен Шиплоквлиза Свен Шиплок
50' Свен Бендер  Свен Бендеризлиза
Александър Драгович  Александър Драговичвлиза
Лукас Храдецкиавтогол Лукас Храдецки  47'
46' Ларс Бендер  Ларс Бендеризлиза
Митчел Вайзер  Митчел Вайзервлиза
27' Леон Бейли  Леон Бейлигол
14
7 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
11
11 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
4
16 Арминия (Билефелд) Арминия (Билефелд)

21 ноември 2020 | 18:48

Аууууу....Ауууууу...Ауууугсбург....хахахаха! Йорваля умряяяяя,хахаха Рейтинг: 3 0

›› Live Scores

Календар

calendar_icon
календар затвори

Всички мачове

Проблемите на Шалке се пренесоха и на терена 28 май 2020
Очакваше се проблемите на Шалке да приключат с подновяването на Бундеслигата. Клубът от Гензенкирхен бе застрашен от банкрут поради кризата с коронавируса и бе един от тези, които най-много държаха първенството да ...
Какау: Бербатов е много надарен от Бога футболист 02 август 2020
Бразилска звезда избира да стане германски национал. Случвало се е само веднъж в историята на световния футбол. Екип на предаването „Код Спорт“ по ТВ+ се срещна именно с ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.