Шумен се наложи над Спортист (Ген. Тошево) като гост

21 ноември 2020 | 17:51
  • копирано
  • 4
Футболистите на Шумен 2007 постигнаха категорична победа при гостуването си на Спортист (Ген. Тошево). Двубоят бе от последният ХV-ти кръг на Североизточната Трета лига и се игра без публика, съгласно разпоредбите на Министерството на здравеопазването.
Черноморец (Балчик) обърна от 0:2 до 3:2 лидера Светкавица като гост
Гостите от Шумен започнаха уверено и още в до 12-ата минута  вече водеха с 2:0, след като капитанът Юлиян Загоров простреля на два пъти вратата на Веселин Добрев. Вторият гол бе от дузпа за събаряне на нападател на гостите в наказателното поле. До края на полувремето шуменци пропуснаха няколко изгодни за гол ситуации.

В 55-ата минута Мартин Иванов центрира отдясно, вратарят Веселин Добрев се подхлъзна и изтърва топката зад гол линията – 0:3. В 70-ата минута за игра с ръка на защитник на гостите беше отсъдена дузпа в полза на Спортист, която беше реализирана и резултатът стана 1:3.

Малко след това бърза контраатака на шуменци завърши с нов автогол на защитник от Генерал Тошево и се оформи крайното 1:4. Победата прати тима на Шумен 2007 на четвърта позиция в класирането, докато загубата остави тима на Спортист на десето място.