Шампион 2006 се разправи с Черно море (галерия)

Шампион 2006 се изкачи на второ място в класирането на баскетболното ни първенство за жени, след като победи с категоричното 84:51 (29:13, 23:9, 15:13, 17:16) Черно море Одесос в зала "Триадица". Баскетболистките на Лъчезар Коцев записаха втората си победа от началото на сезона и са с баланс 2-3 в подреждането, докато варненки останаха на последната позиция с пет поражения от пет двубоя.

43 Шампион 2006 - Черно море Одесос
Шампион 2006 спечели най-вече заради убийственото първо полувреме срещу варненките. Домакините направиха серия от осем безответни точки през първата част и я затвориха с 16 преднина, а през втората четвъртина те допуснаха само девет пункта и поведоха със сбор от 30 пункта. Шампион 2016 добави още три точки до сирената и затвори срещата с разлика от 33.

Мария Делчева отбеляза 15 точки за Шампион 2016, а Микаела Дамянова добави още 14 и спечели осем борби. Зехра Селим пък бе най-резултатна в мача с 25 точки и осем борби за Черно море.

ШАМПИОН 2006: Ванина Василева 9, Диана Несторова 8, Виктория Иванова 8, Рая Дошева 4, Микаела Дамянова 14 (Мария Делчева 15, Калина Иванова 9, Деляна Кадиева 7, Добромира Чанева 4, Божидара Грудева 4, Александра Тодорова, София Александрова)
СТАРШИ ТРЕНЬОР: Лъчезар Коцев
ЧЕРНО МОРЕ ОДЕСОС: Магдалена Маринова 4, Паолина Гочева 2, Каломира Пенчева 2, Сехра Салим 25, Ива Димова 12 (Дилек Хайрула 3, Соня Динчева 3, Алекса Бочкова, Дебора Димитрова, Калина Пейкова, Никол Божилова)
СТАРШИ ТРЕНЬОР: Венцеслав Гечев