Реал Мадрид взе само точка срещу корав съперник (видео)

Испанският шампион Реал Мадрид направи 1:1 при гостуването си на Виляреал в двубой от десетия кръг на Ла Лига. Мариано Диас даде ранна преднина на гостите във втората минута. След почивката момчетата на Унай Емери натиснаха и стигнаха до изравняване след гол от дузпа на Жерард Морено в 76-ата минута. „Жълтите“ са втори в класирането, а Реал Мадрид е четвърти и с мач по-малко.

Притиснат от кадрови проблеми, Зинедин Зидан заложи на Лукас Васкес, Мариано Диас и Еден Азар в предни позиции. Възстановеният Начо си партнираше с Рафаел Варан в центъра на защитата при отсъствието на капитана Серхио Рамос. Мартин Йодегор пък влезе в халфовата линия на „белите“. "Подводницата" се разположи в схема с трима наапдатели - Жерард Морено, Карлос Бака и Мой Гомес.

Още не бяха изминали и две минути игра и гостите от „Сантиаго Бернабеу“  откриха резултата. Дани Карвахал опита пас към Лукас Васкес, който беше в засада. Топката обаче не стигна до него и Карвахал отново игра с топката, за да я центрира в наказателното поле. Там Мариано отбеляза с глава за 0:1. След консултация с ВАР съдията валидира попадението.

"Жълтите" отговориха с висока преса, но Реал Мадрид се справяше и разиграваше добре. В 20-ата минута Жерард Морено центрира и Дани Парехо насочи с глава над гредата. Мадридският тим играеше на по-висока скорост и търсеше пробиви по фланговете. Тимът на Унай Емери изпитваше затруднения за създаване на голови възможности.

В 57-ата Виляреал направи голям пропуск. Тони Кроос сгреши при изнасянето и две секунди по-късно Жерард Морено беше изведен в наказателното поле. Испанският национален нападател стреля ниско по диагонала, ала покрай гредата в аут. В 65-ата Зидан пусна в игра Винисиус Жуниор и Иско, лишавайки се от Еден Азар и Йодегор.

В 70-ата „жълтите“ направиха нов голям пропуск. Саму Чъквуезе извади топката в наказателното поле за Парехо, който стреля моментално с вътрешен удар, но го направи много неточно въпреки фронталната си позиция. В 75-ата Чъквуезе беше изведен зад гърба на защитата и препънат от Тибо Куртоа. Съдията не се поколеба и отсъди явната дузпа. Белгийският страж усети ъгъла при изпълнението на Жерард Морено, но топката влезе в мрежата за 1:1.

В 82-ата домакините се сдобиха с нов шанс при отнета топка. Съдията не видя нарушение, топката беше подадена към Жерард Морено, който изчака кълбото и Рафаел Варан сложи крака си в последния момент при удара. В 90-ата Виляреал изгради хубава контра. Жерард Морено подаде в наказателното поле за Такефуса Кубо, който не намери вярно продължение под ъгъл срещу вратаря.