Испания

Реал Мадрид взе само точка срещу корав съперник (видео)

21 ноември 2020 | 19:10 - Обновена

Испанският шампион Реал Мадрид направи 1:1 при гостуването си на Виляреал в двубой от десетия кръг на Ла Лига. Мариано Диас даде ранна преднина на гостите във втората минута. След почивката момчетата на Унай Емери натиснаха и стигнаха до изравняване след гол от дузпа на Жерард Морено в 76-ата минута. „Жълтите“ са втори в класирането, а Реал Мадрид е четвърти и с мач по-малко.

Притиснат от кадрови проблеми, Зинедин Зидан заложи на Лукас Васкес, Мариано Диас и Еден Азар в предни позиции. Възстановеният Начо си партнираше с Рафаел Варан в центъра на защитата при отсъствието на капитана Серхио Рамос. Мартин Йодегор пък влезе в халфовата линия на „белите“. "Подводницата" се разположи в схема с трима наапдатели - Жерард Морено, Карлос Бака и Мой Гомес.

Още не бяха изминали и две минути игра и гостите от „Сантиаго Бернабеу“  откриха резултата. Дани Карвахал опита пас към Лукас Васкес, който беше в засада. Топката обаче не стигна до него и Карвахал отново игра с топката, за да я центрира в наказателното поле. Там Мариано отбеляза с глава за 0:1. След консултация с ВАР съдията валидира попадението.

"Жълтите" отговориха с висока преса, но Реал Мадрид се справяше и разиграваше добре. В 20-ата минута Жерард Морено центрира и Дани Парехо насочи с глава над гредата. Мадридският тим играеше на по-висока скорост и търсеше пробиви по фланговете. Тимът на Унай Емери изпитваше затруднения за създаване на голови възможности.

В 57-ата Виляреал направи голям пропуск. Тони Кроос сгреши при изнасянето и две секунди по-късно Жерард Морено беше изведен в наказателното поле. Испанският национален нападател стреля ниско по диагонала, ала покрай гредата в аут. В 65-ата Зидан пусна в игра Винисиус Жуниор и Иско, лишавайки се от Еден Азар и Йодегор.

В 70-ата „жълтите“ направиха нов голям пропуск. Саму Чъквуезе извади топката в наказателното поле за Парехо, който стреля моментално с вътрешен удар, но го направи много неточно въпреки фронталната си позиция. В 75-ата Чъквуезе беше изведен зад гърба на защитата и препънат от Тибо Куртоа. Съдията не се поколеба и отсъди явната дузпа. Белгийският страж усети ъгъла при изпълнението на Жерард Морено, но топката влезе в мрежата за 1:1.

В 82-ата домакините се сдобиха с нов шанс при отнета топка. Съдията не видя нарушение, топката беше подадена към Жерард Морено, който изчака кълбото и Рафаел Варан сложи крака си в последния момент при удара. В 90-ата Виляреал изгради хубава контра. Жерард Морено подаде в наказателното поле за Такефуса Кубо, който не намери вярно продължение под ъгъл срещу вратаря.

Такефуса Кубовлиза Такефуса Кубо
85' Мариано Диас  Мариано Диасизлиза
Марко Асенсио  Марко Асенсиовлиза
Жерард Моренодузпа Жерард Морено  76'
68' Начо Фернандес  Начо Фернандесжълт картон
65' Еден Азар  Еден Азаризлиза
Yeremi Santosвлиза Yeremi Santos
2' Мариано Диас  Мариано Диасгол