Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Майсторско попадение не стигна на Лайпциг да догони лидера (видео)

Съставът на РБ (Лайпциг) пропусна шанса да застигне лидера Байерн (Мюнхен), след като записа 1:1 при визитата си на Айнтрахт (Франкфурт) в сблъсък от 8-ия кръг на Бундеслигата. Никой от двата тима не успя да покаже, че превъзхожда другия, като съперниците си размениха по един гол. Аймен Баркок изведе домакините напред в 44-ата минута, а в 57-ата влезлият като смяна Юсуф Поулсен изравни след много красиво изпълнение от въздуха.

По този начин “биковете” вече изпуснаха и втората позиция, след като бяха задминати от Байер (Леверкузен). Айнтрахт пък няма успех от пет кръга насам, в рамките на които регистрира четвърто равенство.
Филип Костич и Андре Силва бяха най-близо до победен гол - в случая за “орлите”, но вратарят на Лайпциг Питър Гулачи спаси.
Във вторник тимът на Юлиан Нагелсман гостува на Пари Сен Жермен в Шампионската лига.