Шалке 04 не спира да пише "черни" страници в историята си (видео)

Шалке 04 продължава да поставя антирекорди в клубната си история, като вече няма победа в 24 поредни срещи в Бундеслигата. Този път отборът от Гелзенкирхен загуби с 0:2 вкъщи от Волфсбург и след осем кръга остава в зоната на изпадащите. За последно “кралскосините” надвиха някой за първенство през януари.

Този следобед Шалке допусна два гола още до средата на първото полувреме, дело на Ваут Вегхорст (3’) и Ксавер Шлагер (24’). След това “миньорите” така и не успяха да се съвземат и да се върнат в мача. Те имаха няколко положения, а чак в последната минута удариха и греда.

Волфсбург пък продължава да няма поражение и вече е в топ 5, като постигна три победи в последните четири кръга.