Славия и Етър поделиха точките при дебюта на Александър Томаш (видео+галерия)

Oтборите на Славия и Етър завършиха при резултат 0:0 в сблъсък от 13-ия кръг на efbet Лига. Това бе дебют за Александър Томаш начело на тима от Велико Търново.

Първата интересна ситуация в двубоя се откри пред домакините още в 3-ата минута, когато Емил Стоев получи извеждащо подаване. Атакуващият футболист не се забави и стреля, но Христофор Хубчев успя да блокира опита на Стоев.
54 Славия - Етър
Отговорът на гостите бе с бърза атака по левия фланг на Хубчев. Крайният бранител центрира много добре в наказателното поле, където обаче Преслав Боруков от лесна позиция не успя да отправи удар към вратата на Георги Петков.
В 17-ата минута Венцислав Бенгюзов комбинира с Калоян Кръстев, след което шутира веднага, но опитът му бе твърде неточен.
В 38-ата минута се откри страхотен шанс за гол на Етър. След разбъркване пред вратата на Славия Преслав Боруков излезе очи в очи с Георги Петков, но стражът показа огромната си класа и успя да запази мрежата си суха.
В 51-ата минута Мариян Иванов нямаше късмет и при негов удар с глава след центриране от корнер топката се удари в гредата на вратата на Славия.
Десет минути по-късно Милчо Ангелов получи топката на границата на наказателното поле и отправи изстрел, който обаче беше блокиран от Ертан Томбак в ъглов удар.
В 72-ата минута Филип Антовски проби и центрира в наказателното поле към Калоян Кръстев, който се завъртя добре на точката на дузпата и само страхотна намеса на Христо Иванов предотврати сигурно попадение в неговата врата.
В 82-ата минута гостите от Велико Търново поискаха дузпа от главния съдия Георги Иванов, но реферът не отсъди наказателен удар.
В последните секунди на сблъсъка резервата Даниел Пехливанов опита да донесе трите точки за "болярите", но шутът му от пряк свободен удар бе спасен от стража на "белите". Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Славия" в столицата.
По този начин и двата тима останаха на дъното на класирането, като Славия събра актив от 8 точки, а Етър остана без победа и с едва 4 пункта след 13 мача.

СЛАВИЯ - ЕТЪР 0:0