Франция

Монако обърна Пари Сен Жермен от 0:2 до 3:2 (видео)

20 ноември 2020 | 23:54 - Обновена
Отборът на Монако постигна пълен обрат от 0:2 до 3:2 срещу шампиона Пари Сен Жермен у дома в двубой от 11-ия кръг на френската Лига 1. Парижани водеха с два чисти гола на полувремето, а други два им бяха отменени, но след почивката показаха голям спад в играта си и допуснаха изненадващо поражение на "Луи II".

Така парижани допуснаха обрат от 0:2 за втори път в историята си в Лига 1, като за първи път това се случи на 10 януари 2015 година, когато загубиха с 2:4 от Бастия. Гостите от френската столица завършиха мача с 10 души, след като в 83-ата минута от игра беше изваден защитникът Абду Диало за нарушение в наказателното поле срещу Кевин Фоланд.

Двубоят започна прекрасно за парижани, които стигнаха до първата си възможност за гол още в третата минута, но вратарят Вито Маноне отрази удар на Мойс Кийн. Така се стигна до 26-ата минута, когато младата звезда на Пари Сен Жермен Килиан Мбапе откри резултата след асистенция на Анхел Ди Мария. Само десет минути по-късно Мбапе удвои от дузпа, отсъдена за нарушение на Рафиня. До края на полувремето две попадения на парижани бяха отменени заради засада.След почивката Монако излезе преобразен. Кевин Фоланд намали с мощен удар в началото на вторите 45 минути. В 66-ата минута германецът изравни, като се възползва от подаване на Сеск Фабрегас. Пълният обрат настъпи в 83-ата минута. Тогава Диало фаулира Фоланд в наказателното поле, а реферът Клеман Тюрпен без колебание показа бялата точка. Съдията прегледа ситуацията с помощта на ВАР и ревизира решението си за жълт картон на Диало, като му показа червен. Зад топката застана Фабрегас, който вкара за 3:2 с безкомпромисно изпълнение. Така Монако постигна втори пореден успех в Лига 1 и вече е втори с 20 точки, докато парижани останаха на върха с 24.

Eliot Matazoвлиза Eliot Matazo
88' Преснел Кимпембе  Преснел Кимпембежълт картон
Сеск Фабрегасжълт картон Сеск Фабрегас  87'
85' Рафиня  Рафиняизлиза
Алесандро Флоренци  Алесандро Флоренцивлиза
Сеск Фабрегасдузпа Сеск Фабрегас  84'
82' Абду Диало  Абду Диалочервен картон
80' Kays Ruiz-Atil  Kays Ruiz-Atilжълт картон
69' Данило Перейра  Данило Перейраизлиза
Леандро Паредес  Леандро Паредесвлиза
Килиан Мбапе  Килиан Мбапеизлиза
Kays Ruiz-Atil  Kays Ruiz-Atilвлиза
68' Левин Курзава  Левин Курзаваизлиза
Мичел Бекер  Мичел Бекервлиза
Кевин Фоландгол Кевин Фоланд  65'
60' Анхел Ди Мария  Анхел Ди Марияизлиза
Неймар  Неймарвлиза
Кевин Фоландгол Кевин Фоланд  52'
Вилем Гюбелизлиза Вилем Гюбел  46'
Сеск Фабрегасвлиза Сеск Фабрегас
Фоде Бало-Туреизлиза Фоде Бало-Туре
Caioвлиза Caio
37' Килиан Мбапе  Килиан Мбапедузпа
Юсуф Фофанажълт картон Юсуф Фофана  35'
25' Килиан Мбапе  Килиан Мбапегол
20' Данило Перейра  Данило Перейражълт картон