Альона Косторная спечели кратката програма при жените на турнира Гран при в Москва

Рускинята Альона Косторная води след кратката програма при жените на турнира Гран При по фигурно пързаляне в руската столица Москва.

Тя получи за изпълнението си оценка от 78.84 точки.

Втора и трета се наредиха нейните сънароднички Елизавета Туктамишева със 74.70 точки и Александра Трусова със 70.81.

Косторная е европейска шампионка и победителка на финала Гран при за миналия сезона.
Рускинята няма да изпълнява троен аксел във волната си програма, тъй като не е напълно готова.

"Готова съм малко повече, отколкото в Казан. Не съм доволна от самото представяне. Оценките са добри, но има над какво да се работи. Става въпрос не само за аксела. Все още няма да изпробвам тройния аксел. Защо да показваме елемента, ако не е съвсем готов. Трябва да показваме програми с готови скокове", добави тя.

Рускинята Александра Трусова не разбира защо не е успяла да приземи троен аксел в началото на програмата си.

"Не знам защо не се получи. На тренировките и на загрявката всичко се получи. Ще работя по-усилено, както винаги. Работя върху всичко, опитвам се да поддържам форма", каза Трусова.

Руският дует Виктория Синицина и Никита Кацалапов спечелиха ритмичния танц при танцовите двойки с резултат 91.13 точки, което е повече от световния рекорд. Постижението обаче няма да бъде зачетено, тъй като този сезон турнирите Гран При се провеждат във формат на национални състезание.