Левски с първа победа в първата осмица след разгром над Пирин (видео + галерия)

Волейболният отбор на Левски записа първа победа в първата осмица на Суперлигата на България. Играчите на Андрей Жеков надиграха категорично Пирин (Разлог) с 3:0 (25:15, 25:18, 25:17) в единствения мач от 4-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Панайот Пондалов" в столицата.

51 Пирин (Разлог) - Левски
Така "сините" имат 1 победа, 1 загуба и 3 точки, но са и с два мача по-малко. Пирин пък продължава да е без победа до момента, като е с 4 поредни загуби. Следващите срещи и на двата тима са от 6-ия кръг, след като тези от 5-ия са отложени заради коронавируса. В 6-ия кръг Левски ще гостува на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), а разложани са домакини на Добруджа 07 (Добрич).
В първия гейм "сините" домнираха изцяло и поведоха категорично след 25:15. Във втората част Левски отново контролираха играта, но на няколко пъти разложани се доближиха. Все пак, не се случи нищо повече и волейболистите на Андрей Жеков дръпнаха с 2:0 след 25:18. Третата част също премина под диктовката на левскарите и те се поздравиха с чиста първа победа след 25:17 и 3:0.
Най-полезни за Левски станаха Александър Николов (70% ефективност в атака и 59% позитивно посрещане) и
Боян Йорданов
(2 блока и 53% ефективност в атака) с 14 и 12 точки за победата.
За тима на Пирин Петър Петров реализира 11 точки (58% ефективност в атака и 52% позитивно посрещане).
ПИРИН (РАЗЛОГ) - ЛЕВСКИ 0:3 (15:25, 18:25, 17:25)