Нафтата удари Септември (Симитли) и записа първа победа през сезона

Сензация! Локо (Сф) се издъни срещу последния (видео)

Нефтохимик успя да постигне първа победа през настоящия сезон, след като се наложи с 2:1 над Септември (Симитли) в мач от 14-ия кръг на Втора лига. Даниел Иванов (71’) и Симеон Вешев (90+2’) донесоха победата на гостите от Бургас, а  Боби Хазуров (90+4’) вкара единствения гол за Септември.

Двата тима не успяха да си отбележат през първата част и трябваше да изчакат до 71-ата минута, когато Дани Иванов даде аванс на Нефтохимик. До края на срещата резултатът изглеждаше, че ще запази такъв, но последните минути на срещата предоставиха истинско голово зрелище, като двата тима успяха да си разменят по един гол в заключителните секунди на мача.

С тази своя победа Нефтохимик изпреварва отбора на Янтра (Габрово) и се изкачва с едно място нагоре в класирането, заемайки 15-ото място. Това бе и първа победа за бургазлии, които бяха са записали 4 равенста и 7 загуби до днешния мач. Септември (Симитли) от своя страна продължава лошата си серия, която се увеличи до 4 поредни загуби. Към момента отборът се намира на 10-ото място с 15 точки и актив от 5 победи и 7 загуби.