Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Монтана не успя срещу Аркада

Волейболистите на Монтана не успяха да се противопоставят на румънския шампион Аркада (Галац) в турнира за Купата на ЦЕВ. Воденият от Даниел Пеев отстъпи на домакините с 0:3 (18:25, 20:25, 23:25) в първия 1/16-финален мач от втората по сила евронадпревара.

В мача-реванш, на 24 ноември (вторник) родните представители приемат Аркада в зала "Младост", като ще трябва да запишат чиста победа с 3:0 или 3:1 гейма. Така ще се стигне до т.нар. "златен" гейм, който ще им позволи да продължат към 1/8-финалите.

Стартов състав

Монтана: Радослав Попов, Максим Сапожков, Александър Кордев, Златан Йорданов, Стефан Чавдаров, Максим Крескин, Мартин Божилов - либеро.

Първите две части започнаха равностойно, след което домакините се мобилизираха и поведоха. Волейболистите на Серджу Станчу оформиха аванс от 2:0 гейма.

Третата част започна добре за момчетата на Даниел Пеев, които показаха съвсем различна игра. Монтанчани поеха инициативата и запазиха темпото почти до края. Румънците успяха да наваксат изоставането и да се върнат в играта. Аркада записа чист успех след 25:23 и крайното 3:0 гейма.

Най-резултатен бе Радослав Попов с 10 точки (1 блокада), 9 точки добави Максим Сапожков (2 блокади). За съперника Нийлс Клапвийк бе над всички с 14 точки (1 блокада).