Реал Мадрид постигна четвърта поредна победа в Евролигата

Реал Мадрид се наложи над гостуващия Макаби Тел Авив (Израел) със 79:63 (45:32) в среща от деветия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Така испанският гранд записа четвърти пореден успех и с баланс от 5 победи и 4 поражения се изкачи на шестото място във временното класиране.

Домакините вкараха 6 тройки от 9 опита в първата четвърт и дръпнаха 29:18, а на почивката авансът им достигна 45:32. През второто полувреме Реал поддържаше двуцифрен аванс почти през цялото време и не допусна изненада.

Габриел Дек записа рекордните си за сезона 16 точки и добави 6 борби за успеха, а Антъни Рандолф се отличи с 15 точки и 7 борби. Факундо Кампацо завърши с 9 точки и 12 асистенции.

За израелците, които допуснаха шесто поражение в девет срещи, най-резултатен беше Скоти Уилбекин с 18 точки.