Белгия се разправи с Дания в голово шоу и ще играе на финалите (видео)

Белгия не допусна изненада и записа петата си победа в лига "А", група 2 на Лигата на нациите. "Червените дяволи" се наложиха с 4:2 над Дания в голово шоу в Брюксел. Срещата бе пряк сблъсък между двата тима, които се бореха за първото място. Гостите се нуждаеха само от победа, за да изместят днешния си съперник от върха, но се случи точно обратното и домакините взеха своето с голове на Юри Тилеманс в 3-ата, Ромелу Лукаку в 57-ата и 69-ата и Кевин де Бройне в 87-ата минута. За датчаните се разписа Йонас Винд в 17-ата минута, а в 86-ата Насер Шадли си отбеляза автогол.

Мачът започна отлично за Белгия и още в 3-ата минута резултатът бе открит. Юри Тилеманс се разписа с далечен удар по земя за 1:0.

В 17-ата минута обаче "Червения динамит" изравни. Кристиан Ериксен намери Мартин Брайтуайт, неговият удар бе блокиран, но Винд бе съобразителен и отблизо довкара за 1:1.

Белгия обаче дръпна с два гола през второто полувреме. Първо в 57-ата минута Лукаку бе изведен в наказателното поле, ударът му бе отразен от вратаря, но топката придоби интересна парабола и се озова в мрежата за 2:1.

В 69-ата минута отново Лукаку направи резултата 3:1 с глава след центриране на Торган Азар.

Интригата в мача се върна за кратко в 86-ата минута, когато Насер Шадли си отбеляза автогол, но вината за това бе на Тибо Куртоа, който не се намеси добре при върнатата към него топка.

Радостта на гостите обаче бе кратка. В 87-ата минута Кевин де Бройне е изведен в коридор и с едно докосване успява да отбележи за крайното 4:2.

Така Белгия завършва на 1-ото място в крайното класиране в групата с 15 точки, Дания пък завършва на 2-ата позиция с 10 точки.