Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Италия не сбърка срещу Босна и достигна финалите

Отборът на Италия се класира за финалната четворка в Лигата на нациите, след като спечели група 1 в дивизия А на надпреварата.

В последния си мач "адзурите" гостуваха на Босна и се нуждаеха от задължителна победа срещу аутсайдера, за да си гарантират първата позиция независимо от изхода на мача между Полша и Нидерландия. В крайна сметка воденият от селекционера Роберто Манчини победи с 2:0 и събра 12 точки. Нидерландия пък постигна обрат срещу Полша за 2:1, но остана на второ място с 11 точки.

Така на финалите, които ще се проведат догодина в Торино и Милано, Италия се присъедини към компанията на Белгия, Франция и Испания.

Селекционерът Манчини направи само една промяна в стартовите 11 спрямо успеха над Полша в неделя, като на мястото на Федерико Бернадески излезе Доменико Берарди. Съставът на Босна вече беше изпаднал в Дивизия Б, а за капак доста от основните играчи отпаднаха от сметките заради коронавирус. Първият шанс в мача беше за босненците, но Раде Крунич стреля над вратата. Постепенно Италия взе инициативата и така се стигна до 22-ата минута.

Тогава Мануел Локатели спечели една топка в средата на терена и подаде към Лоренцо Инсиние, който напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Андреа Белоти с акробатично изпълнение откри резултата. Това беше първи гол за нападателя на Торино от близо година. Последваха нови възможности за Италия, а в края на полувремето вратарят Джанлуиджи Донарума спаси удар на Смаил Превляк.

След почивката Белоти пропусна да удвои, но в 68-ата логичното се случи. Локатели прехвърли отбраната на Босна и намери Берарди в наказателното поле, който от воле удвои. Малко преди края появилият се като резерва Федерико Бернадески стреля, а топката облиза гредата и така в крайна сметка резултатът се запази.

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА - ИТАЛИЯ 0:2
0:1 - Белоти 22
0:2 - Берарди 68