Уелс спечели групата на България и се изкачи при най-добрите (видео)

Уелс победи с 3:1 Финландия и завърши на първо място в група 4 от Лига "В" в Лигата на нациите, в която беше и България. По този начин "драконите" спечелиха промоция за елитната дивизия в турнира. Головете за домакините вкараха Хари Уилсън, Даниел Джеймс и Киийфър Мур, а Теему Пуки се разписа за финландците.

Уелс държеше ситуацията в групата под контрол. "Драконите" знаеха, че ще запазят първото си място дори и при равенство, без да зависят от други обстоятелства и резултати. Финландците запазиха шансове да финишират като победители в групата с успеха над България (2:1), но трябваше задължително да спечелят и в Кардиф.

През септември двата тима се срещнаха в Хелзинки и Уелс се наложи с 1:0. Другите три победи на тима в групата бяха постигнати със същия резултат. Финландците пък нямаха равенство в 21 поредни срещи.
В отсъствието на Райън Гигс домакините бяха водени от Роб Пейдж. В състава го нямаше наказаният Бен Дейвис, но Гарет Бейл беше на линия. До звездата на Тотнъм в предни позиции започна Даниел Джеймс, а Хари Уилсън и Рийс Норингтън-Дейвис стартираха по двата фланга.
Финландия беше без контузения Йоел Похянпало и наказания Тим Спарв. Селекционерът Марку Канерва пусна в атака Теему Пуки и Расмус Шулер.
Мачът започна с натиск на домакините и пропуск на Норингтън-Дейвис, но и намесата на Лукаш Храдецки си струваше. В 12-ата минута Йере Уронен повали откъсващия се Хари Уилсън и получи директен червен картон. Бейл пък можеше да открие резултата от прекия свободен удар, но Храдецки отново спаси.
В средата на полувремето Гарет Бейл засече добро центриране от фланга, но за пореден път Храдецки показа отличен рефлекс и запази нулевото равенство. Той обаче нямаше какво да стори в 29-ата минута, когато Бейл подаде на Хари Уилсън и той откри резултата.
Интригата на практика изчезна в самото начало на второто полувреме, когато Даниел Джеймс с мощен шут покачи на 2:0. В 63-ата минута звездата на гостите Пуки върна един гол след комбинация с Робин Лод, но в 84-ата Даниел Джеймс асистира на Кийфър Мур и той реши всичко в полза на Уелс.
"Драконите" завършиха кампанията си само с един допуснат гол - този днес, и заслужено се изкачват в Лига "А".
Финландия остана на второ място в групата, трети са ирландците, а България завърши последна и изпадна.