Албания надви Беларус в зрелищен мач и се изкачи в дивизия В (видео)

Албания постигна трудна домакинска победа с 3:2 над Беларус в зрелищен мач от последния кръг в група 4 на дивизия С в Лигата на нациите.

Балканците поведоха с 2:0 след два гола на Сокол Чикалеши (19’, 27’), като вторият беше от дузпа. Максим Скавис намали изоставането на гостите с попадение в 35-ата минута. В 44-ата Рей Манай върна аванса на албанците от два гола. В 80-ата Макс Ебонг се разписа и постави под напрежение домакините, които обаче запазиха своята преднина до края на мача.

В друг двубой от тази група Литва постигна обрат при визитата си на Казахстан и победи с 2:1. В 38-ата минута Абат Аимбетов откри резултата за домакините. Още в 40-ата обаче Модестас Воробьовас изравни за гостите, които стигнаха до своя успех с гол в последните секунди на добавеното време, дело на Арвидас Новиковас. Казахстанците доиграха мача с човек по-малко след изгонването на Исламбек Куат в 50-ата минута.
Така Албания завърши на първото място в групата с актив от 11 точки и в следващото издание на турнира ще играе в горната дивизия В. Беларус остана втори с 10 пункта, а Литва приключи трети с 8. Казахстан финишира последен с едва 4 точки на сметката си и така изпадна в дивизия D.