Царско село и Кариана не се победиха в контрола

18 ноември 2020 | 15:47 - Обновена
  • копирано
  • 0
Царско село и Кариана (Ерден) завършиха наравно 2:2 в контролна среща, която се игра на стадион „Арена Царско село“. За „царете“ се разписаха Християн Чипев и Емануил Манев, а за гостите Евгени Игнатов и Жустино Мендеш.

В проверката се включиха всички футболисти, които излязоха от карантина и дадоха два последователни отрицателни PCR теста за COVID-19, а мачът бе ръководен от Любослав Пенев, който също е напълно възстановен от коварната болест.

До 10-ата минута футболистите на Царско село създадоха 6 чисти голови положения, но не успяха да вкарат. Първо шут на Янис Геролему излезе в аут. В 6-ата минута, при бърза контраатака, Стефан Христов се озова сам срещу вратаря на гостите Павел Станев, но пловдивчанинът успя да избие топката след шута на Христов. Малко по-късно добра възможност се отвори пред Дилан Мертенс, но не уцели вратата. Минутка по-късно Марков центрира към Мертенс, той стреля с глава, но отново пропусна.

В 11-ата минута Густаво Карбониери стреля с глава, след ъглов удар, но Павел Станев отново бе на мястото си и изби.

Гостите от Ерден разчитаха предимно на контраатаки и при една такава успяха да отбележат. Те пробиха отляво, центрираха и Евгени Игнатов се разписа за 0:1 в 24-ата минута.

До края на полувремето Царско село контролира играта, но контраатаките на гостите бяха изключително опасни. В 30-ата минута Борислав Дамянов се озова в изгодна позиция, но вместо да стреля сам срещу Пласид реши да подава и пасът бе пресечен. Малко по-късно отново той стреля, но Пласид изби в корнер.
Второто полувреме не се различаваше от първото. Още в самото начало Царско село създаде няколко чисти голови ситуации. В 48-ата минута Антонио Георгиев стреля с глава, но защитник изби от голлинията. 2 минути по-късно добра многоходова комбинация завърши с удар на Дилан Мертенс, който обаче бе блокиран.

В 51-ата минута Царско село изравни. Борис Галчев подаде към Антонио Георгиев, който центрира остро и Християн Чипев изравни. Минутка по-късно Дилан Мертенс стреля опасно, но Станев отново спаси.
В 58-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Мирослав Будинов подаде към Емануил Манев, който успя да вкара за 2:1.

Гостите отново разчитаха на контраатаки и при една такава Жустинио Мендеш вкара за 2:2. Той бе изведен сам срещу Михаил Иванов и реализира.

ЦАРСКО СЕЛО – КАРИАНА 2:2
0:1 Евгени Игнатов 24, 1:1 Християн Чипев 51, 2:1 Емануил Манев 58, 2:2 Жустинио Мендеш 78