Аржентина отговори на критиките с категоричен успех (видео)

Аржентина победи с 2:0 като гост Перу и продължава без загуба в квалификациите за Мондиал 2022. "Гаучосите" грабнаха трите точки в Лима с попадения на Николас Гонсалес и Лаутаро Мартинес през първото полувреме. Тимът на Лионел Скалони вече има 10 точки и е втори в класирането след лидера Бразилия (12).

Аржентинците не бяха печелили при визита в Перу от 2004 година. Лионел Меси и компания отговориха подобаващо на критиките след домакинското равенство срещу Парагвай (1:1), а Гонсалес се разписа във втори пореден мач и показа, че се превръща във все по-важна фигура в селекцията на Скалони.В началото Кристиан Куева от домакините поиска дузпа за нарушение срещу него на вратаря Франко Армани, но реферът прецени, че аржентинският страже е действал според правилата. В 17-ата минута Джовани Ло Селсо намери в наказателното поле Николас Гонсалес, а той се освободи и с много прецизен удар по диагонала откри резултата.

Меси можеше да удвои аванса на "албиселесте" след пас на Николас Таляфико, но беше блокиран. Аржентина обаче стигна до втори гол в 28-ата минута, когато Леандро Паредес изведе Лаутаро Мартинес, футболистът на Интер зобиколи вратаря Педро Хайесе и прати топката в мрежата.
Перуанците пропуснаха две възможности да се върнат в мача още до почивката, а в началото на втората част продължиха да притискат съперника. Резервата Лукас Окампос беше близо до това да реши всичко в мача с трето попадение за Аржентина, но Хайесе спаси. Анхел Ди Мария също не можа да реализира от изгодна позиция.

Аржентинците са непобедени в 11 поредни мача под ръководството на Скалони. Меси не се разписа в трети последователен двубой на "гаучосите", но остана доволен от резултата. "Започнахме добре и създадохме голям брой положения. Това е пътят, който трябва да следваме. Малко по малко ставаме силни като отбор", сподели звездата на Барселона.