Венецуела надви Чили, Боливия открадна точка от Парагвай (видео)

Венецуела постигна първа победа от старта на световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ. Съставът на Жозе Пешейро се наложи с 2:1 над Чили в Каракас, след като в предишните три мача допусна три загуби и не вкара нито един гол.

Още в 9-ата минута Янхел Ерера насочи топката с глава към Луис Енрике дел Пино Маго и халфът я продължи към мрежата за 1:0. Не след дълго звездата на гостите Артуро Видал изравни с добавка отблизо, но в 81-ата минута Хосе Саломон Рондон засече центриране от десния фланг и донесе трите точки на Венецуела.
Изненадващо се разви и друг мач тази нощ. Отборът на Парагвай не успя да победи в Асунсион аутсайдера Боливия. Срещата приключи 2:2, а за боливийците това беше първа точка в квалификациите след три поредни загуби.

Домакините поведоха с гол от дузпа на Анхел Ромеро в 19-ата минута, но само за 4 минути в края на полувремето Боливия направи пълен обрат след попадения на ветерана Марсело Морено и Борис Сеспедес. Парагвай все пак избегна загубата след почивката. Точен за крайното 2:2 беше отново Ромеро. По този начин "гуараните" събраха 6 точки и са 4-и в класирането, а боливийците са на дъното с 1 точка, колкото има и Перу.