Марек обърна Пирин в дербито на Югозапада в Суперлигата (видео + галерия)

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) спечелиха първото за сезона дерби на Югозапада в първата осмица в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Виктор Карагьозов обърнаха и се наложиха над Пирин (Разлог) с 3:1 (16:25, 25:22, 25:21, 25:18) в отложена среща от 2-ия кръг, играна в зала "Панайот Пондалов" в столицата.

39 Пирин (Разлог) - Марек - Юнион Ивкони 1:3
Така Марек излезе начело във временното класиране с 2 победи, 1 загуба и 7 точки. Разложани пък продължават да са без победа до момента, като са с 3 поредни загуби. Следващата среща на дупничани е домакинство на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) от 5-ия кръг на 27 ноември (петък) от 18,00 часа. Пирин пък приема Левски в единствения двубой от 4-ия кръг. Този мач е в петък (20 ноември) от 18,00 часа.
Пирин започна силно в първия гейм, след което продължи убедително в следващите минути. Марек се доближи на няколко пъти, но не успя да преодолее своеобразните домакини на срещата и разложани поведоха след убедителното 25:16. В началото на втората част двата отбора играха равностойно, след което дупничани поеха инициативата и изравниха след 25:22. Третата част започна идентично на предходната, но играчите на Виктор Карагьозов се откъснаха рано и не позволиха на Пирин да обърне - 25:21 и 2:1 за Марек. Играта продължи възходящо за Марек и в четвъртия гейм и го затвориха при 25:18, а с това спечелиха и мача с 3:1.
Най-полезен за Марек бе резервата Илиян Преспов със 17 точки (2 блока, 2 аса и 57% ефективност в атака), а Светослав Иванов, който също влезе като резерва, добави 14 точки (56% ефективност в атака и 55% позитивно посрещане) за победата.
За Пирин Мартин Юруков (1 блок и 32% ефективност в атака) и Стивън Димитров (6 блока! и 67% ефективност в атака) завършиха с 13 и 12 точки.
ПИРИН (РАЗЛОГ) – МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 1:3 (25:16, 22:25, 21:25, 18:25)