Вратар подари победата на Португалия над Хърватия (видео)

Португалия постигна труден успех с 3:2 над Хърватия в сблъсъка между двата тима от лига "А", група 3 на Лигата на нациите. Двата тима направиха интересен двубой с много голове. В крайна сметка обаче гостите си тръгнаха доволни от Сплит, а голяма вина за това има вратарят на домакините Доминик Ливакович, който направи груба грешка в последната минута, с която позволи на Рубен Диаш да отбележи победния гол за "Мореплавателите". Преди това Матео Ковачич се разписа на два пъти за Хърватия в 29-ата и 65-ата минута, а за Португалия точни бяха Рубен Диаш в 52-ата и Жоао Феликс в 60-ата минута.

Домакините взеха преднина в 29-ата минута, когато след груба грешка на Рубен Семедо топката попадна в Матео Ковачич, първият удар на халфа бе спасен от вратаря, но при добавката той успя да отбележи за 1:0.

В 51-ата минута обаче "шахматистите" останаха в намален състав. Марко Рог извърши груб фаул в гръб и получи втори жълт и червен картон.

Кристиано Роналдо изпълни наказателния удар, вратарят успя да спаси, но топката попадна в Семедо, който подаде към Рубен Диаш и той стреля във вратата за 1:1.

В 60-ата минута се стигна и до обрат. Лоша намеса на защитник на Хърватия позволи на топката да стигне до Диого Жота в наказателното поле, той върна за Жоао Феликс, който отблизо вкара за 1:2.

Домакините обаче реагираха добре и в 65-ата минута отново изравниха. Никола Влашич получи в наказателното поле и върна към Ковачич, който шутира от дистанция и вкара за 2:2.

В самия край на двубоя гостите се добраха до победата благодарение на груба вратарска грешка. При едно центриране от корнер стражът Доминик Ливакович излезе и улови топката, но след това се я изпусна в краката на Рубен Диаш, който се възползва от подаръка и вкара за 2:3.

Така Португалия завършва на 2-ото място в групата с 13 точки, докато Хърватия приключва на 3-ото място с 3 точки.