Левски си припомни: 52 години от 7:2

Днес се навършват 52 години от един от най-запомнящите се моменти в българския футбол. На 17 ноември 1968 г, Левски побеждава ЦСКА със 7:2 във Вечното дерби.

"Преди мача „сините“ са лишени от някои титуляри и изостават чувствително от съперника, който е не само лидер в класирането, но и няма загуба след 11 кръга", припомня сайтът на "сините".

"Всичко това дава надежди на феновете на "червените", че ЦСКА ще постигне ударна победа, но събитията на терена протичат по съвсем различен начин.

"Във 2-та минута мрачните прогнози се сбъдват, когато след удар на големия Петър Жеков топката рикошира в крака на Иван Вуцов и влиза в мрежата. „Червените“ предвкусват разгром, но "сините" нямат никакво намерение да наведат глави. Само пет минути след попадението легендарният Георги Аспарухов елегантно преминава Пенев и изравнява. Между 23-та и 24-та минути „Левски“ поставя началото на края за ЦСКА в тази среща. Първо Сашо Костов бележи, а веднага след центъра "сините" контраатакуват и с феноменална задна ножица Гунди нацелва напречната греда, а притичалият Янко Кирилов я забива в мрежата. В последната минута на полувремето Борислав Богданов увеличава на 4:1.

През второто полувреме "Левски" налага тотално волята си. Янко Кирилов бележи между двама бранители, а малко по-късно герой отново е Гунди. Така още в 59-та минута резултатът става 6:1. Аспарухов от дузпа фиксира невероятното дотогава 7:1, оформяйки своя пореден хеттрик за „сините“, а минута преди края Атанасов бележи за крайното 7:2 за "Левски", разказва още сайтът на "сините".